درخواست مهم چین از آمریکا درباره کره شمالی

کدخبر: ۵۳۶۳۲۲
اقتصادنیوز: نماینده چین در سازمان ملل از آمریکا خواست صداقت نشان داده و پیشنهادات منطقی و واقع بینانه ای برای حل و فصل مساله کره شمالی ارائه کند که به نگرانی های مشروع کره شمالی پاسخ دهد.
درخواست مهم چین از آمریکا درباره کره شمالی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سفیر و نماینده دائم چین در سازمان ملل در پی آزمایش های موشکی کره شمالی، خواستار خودداری از انجام اقدامات تحریک آمیز در شبه جزیره کره و صداقت از سوی آمریکا و ارائه پیشنهادات منطقی از سوی واشنگتن شد.

وحشت آمریکا از تعمیق روابط نظامی مسکو با ایران

ژانگ جون سفیر و نماینده دائم چین در سازمان ملل روز دوشنبه به وقت محلی در نشست شورای امنیت درباره کره شمالی گفت که تنش ها در شبه جزیره کره به نفع هیچ کس نیست.

دیپلمات ارشد چین در سازمان ملل از شورای امنیت خواست که تمام تلاش خود را برای دستیابی یک راه حل سیاسی انجام دهد.

سفیر و نماینده چین در سازمان ملل توصیه کرد که باید احتیاط لازم انجام و از  اقدامات تحریک آمیز پرهیز شود.

نماینده چین در سازمان ملل از آمریکا خواست صداقت نشان داده و پیشنهادات منطقی و واقع بینانه ای برای حل و فصل مساله کره شمالی ارائه کند که به نگرانی های مشروع کره شمالی پاسخ دهد.

سفیر چین در سازمان ملل همچنین گفت شورای امنیت باید نقش سازنده ای ایفا کند و محکومیت های کره شمالی را به حداقل برساند.

وی ادامه داد که چین خواهان گام های هماهنگ برای ترویج یک راه حل سیاسی در شبه جزیره کره است.

در پی آزمایش های موشکی پی در پی کره شمالی و هراس ایالات متحده آمریکا، یک مقام ارشد دولت بایدن اعلام کرد واشنگتن از چین می خواهد از نفوذ خود بر پیونگ یانگ استفاده کند.

این مقام ارشد دولت آمریکا روز جمعه به وقت محلی در گفتگو با خبرنگاران گفت که شورای امنیت سازمان ملل باید برای بررسی آخرین آزمایش های موشکی کره شمالی تشکیل جلسه دهد.

این مقام دولت بایدن که نامش بیان نشده است، اظهار داشت که آمریکا می خواهد چین از نفوذ بر کره شمالی استفاده کند.

این مقام آمریکایی درحالی که کره شمالی اخیرا موشکی را آزمایش کرده است که برخی معتقدند می تواند به آمریکا برسد، افزود که آمریکا از چین خواهد خواست تا کره شمالی را کنترل کند.

این مقام ارشد آمریکایی که به همراه کامالا هریس معاون رئیس جمهور آمریکا در سفر آسیایی، همراه اوست،  توضیح داد: قطعا کره شمالی بخشی از دیپلماسی ما با چین خواهد بود. ما  تلاش خواهیم کرد که چین به جمع کشورهای منتقد آزمایش های موشکی کره شمالی بپیوندد و از نفوذ خود برای متقاعد کردن کره شمالی استفاده کند.

این مقام آمریکایی درعین حال گفت: کامالا هریس معاون رئیس جمهور آمریکا در حاشیه نشست همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوسیه در روز جمعه در بانکوک  دیداری سازنده با رهبران کره جنوبی، ژاپن، کانادا، نیوزلند و غیره  داشت.

ارتش کره جنوبی بامداد جمعه ( ۲۷ آبان ماه) اعلام کرد کره شمالی بار دیگر یک موشک بالستیک پرتاب کرده است.

به گزارش ایرنا از رویترز، این دومین موشک بالستیک ارتش کره شمالی است که تنها در ۲۴ ساعت گذشته شلیک می شود. کره جنوبی جزییات بیشتری از این شلیک جدید موشکی توسط پیونگ یانگ را منتشر نکرده است.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازارهای جهانی؛

    اقتصادنیوز: بازارهای فلزات در این هفته با ردیابی سیگنال‌های فدرال رزرو مبنی بر اینکه نرخ‌های بهره را با سرعت کمتری در…

از دست ندهید
کارگزاری مفید