اظهارات مهم یک نماینده مجلس درباره طرح جنجالی علیه دانشجویان ممنوع الخروج

کدخبر: ۵۳۶۵۱۳
اقتصادنیوز: مهرداد ویس‌کرمی درباره تهیه طرحی با هدف تشدید مجازات‌ها برای دانشجویان از جمله ممنوع‌الخروجی ۱۰ ساله گفت: چنین طرحی را ندیده‌ام.
اظهارات مهم یک نماینده مجلس درباره طرح جنجالی علیه دانشجویان ممنوع الخروج

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از دیده بان ایران، ویس کرمی عضو کمیسیون آموزش مجلس در رابطه با مطرح شدن تهیه طرحی با هدف تشدید مجازات‌ها برای دانشجویان از جمله ممنوع‌الخروجی ۱۰ ساله گفت: چنین طرحی را ندیده‌ام، بعید می‌دانم که مطرح باشد و اگر هم باشد به‌نظرم در فضای کنونی مطرح کردن برخی موضوعات بی‌سلیقگی است.

داریوش فروهر توسط چه کسانی به قتل رسید؟ /اعتراف تکان دهنده در دوره خاتمی

مهرداد ویس‌کرمی نماینده مردم خرم‌آباد و عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در رابطه با مطرح شدن تهیه طرحی با هدف تشدید مجازات‌ها برای دانشجویان از جمله ممنوع‌الخروجی ۱۰ ساله، گفت: من چنین طرحی را ندیده‌ام، معمولا طرح برای امضاء باید روی سامانه بارگذاری شود، بعد به کمیسیون بیاید و من چنین طرحی در مسیر طی این مراحل ندیده‌ام.

احکام بدوی دانشجویان معترض شریف صادر شد

وی درخصوص مطرح شدن طرح در زمان حضور نمایندگان در حوزه‌های انتخابیه اظهار داشت: اگر طرح در سامانه بارگذاری شود، نمایندگان قادر خواهند بود از طریق تبلت آن را امضاء کنند و امضاء به صورت دستی نیست اما من چنین طرحی را ندیده‌ام.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درخصوص تحلیل چنین موضوعاتی در شرایط کنونی جامعه، اظهار داشت: به‌نظر من قوانین و مقررات موجود در دانشگاه‌ها گویاست و کفایت می‌کند، به هر‌حال دانشگاه ضوابط و هدفگذاری خودش را دارد، قشر فرهیخته ما در دانشگاه‌ها هستند. همین مقررات و قوانینی که اکنون در بحث مباحث انضباطی دانشگاه‌ها وجود دارد، کفایت می‌کند. سال‌های سال دانشگاه‌های ما با همین قوانین اداره شده‌اند و مشکل خاصی هم پیش نیامده است. لذا اینطور نیست که احساس کنیم باید قوانین تشدید شود.

وی تصریح کرد: بعید می‌دانم همچین چیزی باشد و اگر هم باشد به‌نظرم در فضای کنونی مطرح کردن برخی موضوعات بی‌سلیقگی است.

ویس‌کرمی عنوان کرد: بعید می‌دانم چنین مساله‌ای مطرح باشد اما اگر جدی شود، علی‌القاعده باید به کمیسیون آموزش بیاید اما تاکنون چنین چیزی را ندیدم، طرح باید به هیات رئیسه برود و ارجاع شود به کمیسیون در واقع به این آسانی نیست.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید