بمباران هوایی تاسیسات نفتی سوریه توسط ترکیه + فیلم

کدخبر: ۵۳۶۷۸۵
اقتصادنیوز: منابع خبری از حمله جنگنده‌های ترکیه به یک تأسیسات نفتی در استان الحسکه در شمال شرق سوریه خبر دادند.
بمباران هوایی تاسیسات نفتی سوریه توسط ترکیه + فیلم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، منابع خبری در سوریه امروز (چهارشنبه) از حمله هوایی ارتش ترکیه به تأسیسات نفتی «الشلهومیه» در شرق شرق قاشملی در استان الحسکه خبر دادند.

هشدار «فیصل المقداد» درباره اقدامات یکجانبه برخی کشورها

روسیا الیوم گزارش داد، در پی این حمله هوایی، آتش‌سوزی گسترده‌ای به وقوع پیوست، هنوز از میزان تلفات جانی احتمالی خبر منتشر نشده است. این تأسیسات نفتی در کنترل شبه‌نظامیان کرد سوریه موسوم به «قسد» قرار دارد.

ترکیه از فردای انفجار استانبول در ۲۲ آبان، حملات توپخانه‌ای و هوایی خود را به مناطق کردنشین در عراق و سوریه آغاز کرده است. با این حال ، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه امروز گفت عملیات هوایی علیه شبه‌نظامیان کُرد تازه شروع شده است.

او طی سخنرانی در جمع نمایندگان پارلمانی حزب عدالت و توسعه، گفت: «تمام کسانی که در انفجار خیابان استقلال در استانبول دخیل بودند را پیدا و مجازات می‌کنیم. ترکیه در برابر این حملات سکوت نخواهد کرد و احزاب حامی گروه‌های تروریستی را می‌شناسد».

امروز همچنین «حلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه با بیان اینکه ۴۷۱ هدف شامل ۲۵۴ تروریست در حملات هوایی به شمال سوریه نابود شده‌اند، مدعی شد که ارتش این کشور فقط محل اختفای تروریست‌ها را هدف قرار می‌دهد. 

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید