خنثی‌سازی عملیات تروریستی داعش در لبنان + جزئیات

کدخبر: ۵۵۲۳۲۰
اقتصادنیوز: پنج لبنانی که چندی پیش توسط اداره کل امنیت عمومی لبنان بازداشت شده بودند، وابسته به گروه تروریستی داعش بودند و قصد انجام حملاتی با رنگ و بوی فرقه‌ای-مذهبی را داشتند.
خنثی‌سازی عملیات تروریستی داعش در لبنان + جزئیات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، نیروهای امنیتی لبنان اواسط آذر ماه گذشته یک باند وابسته به گروه تروریستی داعش را بازداشت کردند که قصد داشتند حملاتی با رنگ و بوی فرقه‌ای و مذهبی انجام دهند.

واکنش‌های متناقض مقامات اوکراین درباره حمله تروریسی در اصفهان

روزنامه الاخبار لبنان گزارش داد، اداره کل امنیت عمومی لبنان در آن زمان، پنج لبنانی را در منطقه شمالی این کشور بازداشت کرد که متهم به تشکیل باند وابسته به داعش در طرابلس بودند.

به گزارش این روزنامه، در جریان بازجویی این پنج نفر، مشخص شد که نیروهای لبنانی با این اقدام خود، یک طرح تروریستی را خنثی کرده‌اند. یکی از افراد بازداشت شده اعتراف کرد که برای حمله به یک کلیسا در شب سال نو میلادی در طرابلس آماده می‌شده است.

وی همچنین اعتراف کرد، آمران وی به او اهداف دیگری را برای حمله پیشنهاد کرده بودند، از جمله بیمارستان الرسول الاعظم در جنوب بیروت و یک حسینیه در بیروت و چند هدف دیگر در منطقه جبل محسن. قرار بوده است حمله به حسینه با پهپاد بمب‌گذاری شده منفجر شود.

 به گزارش الاخبار، بیشتراین افراد از خانواده‌هایی هستند که از مدتها پیش، با گروههای تروریستی همکاری داشته‌اند؛ برخی از آنان در سوریه جنگیده بودند و برخی به خاطر وابستگی به تروریستها، سالها در زندان بوده‌اند. البته به جز متهم ردیف اول که ظاهرا از این خانواده‌ها نبوده است.

فرماندهی ارتش لبنان هم در آبان ماه گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد که چند فرد مرتبط با داعش را بازداشت کرده‌اند. گشتی اداره اطلاعات یک شهروند به نام «الف. خ» را به دلیل سفر به سوریه در تاریخ ۲۰/۱۲/۲۰۲۱ با هدف ملحق شدن به گروه تروریستی داعش، بازداشت کرد.

تهدید به اعدام فلسطینی‌ها ازسوی وزیر صهیونیست

 نامبرده پس از بازگشت به لبنان اقدام به جذب افرادی برای داعش و اعزام برخی از آن‌ها به مناطق درگیری کرده و برخی دیگر را از طریق آماده‌سازی روحی و جسمی و خرید سلاح و نارنجک برای آن‌ها، برای اجرای عملیات‌هایی در داخل لبنان آماده کرده بود.

فرماندهی ارتش لبنان موفق شد این افراد از جمله فردی به نام «ع.ر» را که برای اجرای یک عملیات تروریستی آماده شده بود، دستگیر کند که بازجویی از آن‌ها ادامه دارد.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید