نیوزویک خبر داد:

هشدار جدی ایران به آمریکا / جنگ در راه است؟

کدخبر: ۵۵۲۵۰۰
اقتصانیوز: اگر آمریکا دچار اشتباه محاسباتی شود و یک جنگ را آغاز کند تمامی پیامد‌های مخرب این جنگ برای منطقه و جهان معطوف به واشنگتن است.
هشدار جدی ایران به آمریکا / جنگ در راه است؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، نیوزویک در گزارشی اعلام کرد نماینده دائم ایران در سازمان ملل با هشدار به آمریکا و نقش  آن در تشدید تنش‌ها در خاورمیانه گفته «از منظر تهران استفاده از گزینه نظامی در هر سطحی از سوی آمریکا به معنای شروع جنگ است. با این وجود، در حال حاضر چنین احتمالی ضعیف است.»

وی در ادامه خاطر نشان کرد: با این حال اگر آمریکا دچار اشتباه محاسباتی شود و یک جنگ را آغاز کند تمامی پیامد‌های مخرب این جنگ برای منطقه و جهان معطوف به واشنگتن است. در این حالت هیچ تردیدی نخواهد بود که ایران توانایی نظامی لازم برای دفاع از امنیت و منافع خود را دارد.

سفیر پیشین ایتالیا در تهران: زمان حمله به خاک ایران تصادفی نیست

نیوزویک در ادامه می‌نویسد: سخنان نماینده دائم ایران در سازمان ملل پس از آن مطرح می‌شود که در روزهای گذشته حمله پهپادی ناموفقی به تاسیسات نظامی ایران در اصفهان انجام شد. اسراییل گرچه مستقیما مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است، اما برخی رسانه های صهیونیست و همچنین مقامات آمریکایی در گفتگو با نشریاتی همچون وال استریت ژورنال و نیویورک تایمز مسئولیت این حمله را متوجه تل آویو کردند.

ادعای عملیات شبکه جاسوسی ایران علیه جمهوری آذربایجان!

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در این باره به نیوزویک گفت: ما گزارش‌های رسانه‌ها درباره گمانه زنی‌ها درباره نقش واشنگتن در اتفاق رخ داده در ایران را مشاهده کردیم. با این حال، من به طور قطع می‌توانم تایید کنم که هیچ نیروی نظامی آمریکایی در حملات یا عملیات‌های داخل ایران مشارکت نداشته است.

مقامات جمهوری اسلامی ایران پیش‌تر نیز بار‌ها به مقامات غربی به ویژه آمریکا هشدار داده اند هر گونه اشتباه محاسباتی که منجر به آسیب به منافع تهران و یا حمله نظامی به بخشی از خاک کشور شود، با واکنش گسترده نظامی تهران علیه مسببان و هر کشوری که با مهاجمان مشارکت داشته است خواهد شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی