رویترز: ایران در حال غنی‌سازی ۶۰ درصدی اورانیوم در فردو است

ادعای جدید آژانس درباره یک بازرسی اعلام نشده از سایت فردو

کدخبر: ۵۵۲۷۶۹
اقتصادنیوز: یک خبرگزاری غربی به نقل از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مدعی شد ایران در حال غنی‌سازی ۶۰ درصدی اورانیوم در فردو است.
ادعای جدید آژانس درباره یک بازرسی اعلام نشده از سایت فردو

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، خبرگزاری رویترز در گزارشی از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خبر داد: ایران در حال غنی‌سازی ۶۰ درصدی اورانیوم در تاسیسات فردو است که با آنچه تهران به آژانس اعلام کرده بود در تناقض است.

توافق چین و عربستان برای ایجاد قطب تامین انرژی

شبکه تلویزیونی الجزیره گزارش داد، در ادامه گزارش رویترز در این خصوص آمده است: «رافائل گروسی» (مدیرکل آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی) گفته است که ایران تولید اورانیوم با غنای تا ۶۰ درصد در تاسیسات اتمی فردو را آغاز کرده است.

رویترز مدعی است در گزارش محرمانه آژانس که امروز چهارشنبه توسط این خبرگزاری مشاهده شده، این نهاد سازمان ملل ایران را به بهانه ایجاد یک تغییر اعلام نشده در اتصال بین ۲ آبشار سانتریفیوژهای IR-۶ با غنی سازی اورانیوم تا ۶۰ درصد در نیروگاه فردو مورد انتقاد قرار داده است.

این خبرگزاری افزود: مدیرکل (رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی) در گزارشی به اعضای این نهاد گفته است که نگران است ایران بدون اطلاع قبلی آژانس، تغییری اساسی در اطلاعات طراحی FFEP (نیروگاه غنی‌ سازی سوخت فردو) پیرامون تولید اورانیوم با غنای بالا اعمال کرده باشد.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید