پایان کمک‌های نظامی به اوکراین به پایان جنگ می‌انجامد!

بازی جدید ترامپ در زمین پوتین!

کدخبر: ۵۵۲۹۹۴
اقتصادنیوز: دونالد ترامپ ادعا کرد، پایان دادن به کمک‌های نظامی غرب به اوکراین می‌تواند به جنگ در این کشور پایان دهد.
بازی جدید ترامپ در زمین پوتین!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور سابق آمریکا در مصاحبه‌ای ارزیابی کرد، پایان یافتن کمک‌های نظامی غرب به اوکراین می‌تواند به تشویق برگزاری مذاکرات صلح و پایان یک سال جنگ در این کشور منجر شده و آمریکا می‌تواند رهبری این مذاکرات را به دست بگیرد.

به نوشته پایگاه نشریه «ایندیپندنت»، دونالد ترامپ در مصاحبه‌ای با یک برنامه رادیویی با پرسش مجری برنامه مواجه شد که آیا آمریکا باید جنگنده‌های چند منظوره اف-۱۶ را برای نیروهای ارتش اوکراین بفرستد.

پیش از این «جو بایدن»، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرده بود، کشورش برای کی‌یف جنگنده ارسال نخواهد کرد. ترامپ در پاسخ به این سوال گفت، آمریکا باید بین اوکراین و روسیه «مذاکرات صلح» برقرار کند.

رئیس جمهور سابق آمریکا با اشاره به کمک‌های متحدان غربی به اوکراین ادامه داد: «از نظر من آنها نباید کمکهای زیادی برای کی‌یف بفرستند، آنها باید مذاکرات صلح برقرار کنند.»

ترامپ در پاسخ به سوال مجری برنامه درباره اینکه آیا صراحتا خواستار پایان یافتن کمک‌های نظامی آمریکا برای اوکراین است بیان کرد: «من همین درخواست دارم تا سرانجام روسیه و اوکراین برای آخرین بار بجنگند...ما باید صلح برقرار کنیم.»

رئیس جمهور سابق آمریکا اضافه کرد، جنگ در اوکراین در صورتی که آمریکا بخواهد «همینجور به ارسال چیزی برای اوکراین ادامه دهد قرار نیست متوقف شود.»

رئیس‌جمهور سابق آمریکا چند روز پیش نیز بار دیگر تأکید کرد به «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه بیشتر از دستگاه اطلاعاتی آمریکا اعتماد دارد.

دونالد ترامپ در مطلبی در شبکه اجتماعی‌اش یادآوری کرد که به «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه بیشتر اعتماد دارد تا «فرومایه‌هایی» که در دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا کار می‌کنند.

تیتر یک
  • تعامل شرکت‌های بزرگ با هوش مصنوعی

    ChatGPT برای نوشتن خودکار ایمیل ها استفاده می شود: سازندگان مایکروسافت، Salesforce و TikTok در حال استفاده از آن هستند.…

از دست ندهید
کارگزاری مفید