یک افسر سابق آمریکایی مدعی شد؛

ما اوکراین و ارتش اوکراین را قربانی اهداف خودمان کردیم

کدخبر: ۵۵۳۱۹۷
اقتصادنیوز: یک افسر سابق تفنگداران نیروی دریایی آمریکا گفت: حقیقت این است که ما برای انجام هیچ کاری تلاش نکردیم، ما اوکراین و ارتش اوکراین را قربانی اهداف خودمان کردیم.
ما اوکراین  و ارتش اوکراین را قربانی اهداف خودمان کردیم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «اسکات ریتر» افسر سابق اطلاعاتی تفنگداران نیروی دریایی آمریکا در مصاحبه‌ای گفت تانک‌هایی که آمریکا به دولت کی‌یف می‌دهد، صرفا ابزاری برای حفظ آبرو است.

مقصد جدید نفت‌ و گاز روسیه

روسیا الیوم گزارش داد، او به شبکه Judging Freedom در یوتیوب گفت که تعداد اندک تانک‌هایی که به اوکراین ارسال شده و وعده و وعیدهایی که برای افزایش تعداد آن‌ها داده می‌شود، تأثیری در شرایط میدانی به نفع اوکراین نخواهد گذاشت.

این افسر بازنشسته ارتش آمریکا تأکید کرد: «این کمک‌ها صرفا پوشش سیاسی است، من اکنون به شما می‌گویم، بایدن همه چیز را می‌داند، لوید آستین و سالیوان نیز از همه چز مطلع هستند، آن‌ها به خوبی می‌دانند که کار تمام شده است؛ بنابراین می‌خواهند برای خود در میان مردم آمریکا فرصت بخرند و به آن‌ها بگویند که تمامی تلاش خود را برای کمک به اوکراین به کار گرفته‌اند، اما هیچ کدام از این‌ها کافی نیست».

به گفته «اسکات ریتر» مقامات آمریکایی تلاش دارند تا برای سرپوش گذاشتن به انفعال خود روسیه را در نظر مردم آمریکا ترسناک جلوه دهند.

علی باقری: در معادله برجام، طرف‌های غربی بدهکارند / ایران زیرِ تعهدات خود نمی‌زند

او تأکید کرد: «حقیقت این است که ما برای انجام هیچ کاری تلاش نکردیم، ما اوکراین  و ارتش اوکراین را قربانی اهداف خودمان کردیم».

طبق آخرین اخبار میدانی، در جنگ اوکراین وزارت دفاع روسیه امروز شنبه اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۲۰۰ نظامی اوکراینی کشته و ده‌ها جنگ‌افزار ارتش این کشور نیز منهدم شده‌اند.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید