کامیونی عجیب که ارتش آمریکا به دنبال آن است!+تصاویر

کدخبر: ۵۵۴۴۳۰
ارتش ایالات متحده آمریکا به دنبال یک کامیون نظامی جدید است.
کامیونی عجیب که ارتش آمریکا به دنبال آن است!+تصاویر

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از دیجیاتو، خودروی سنگین نظامی HX3-CTT ساخت شرکت جنرال موتورز و امریکن رین‌متال وهیکلز ازجمله چهار خودرویی بود که موفق به عقد قراردادی برای تأمین نمونه‌های اولیه کامیون نظامی برای ارتش شده است. سایر برندگان محصول ماک دیفنس، ناوی‌استار دیفنس و اوشکوش دیفنس بودند.

کامیون نظامی HX3-CTT دارای یک کابین قابل تعویض و محافظت‌شده است و می‌تواند از پیشرانه‌های ۴x۴ تا ۱۰x۱۰ پشتیبانی کند. این کامیون به سیستم‌های کمک‌راننده پیشرفته مجهز شده است، اما شرکت سازنده جزئیاتی در این باره اعلام نکرده است.

عکس | خودروی عجیب و منحصر به فرد نظامی آمریکایی

در ساخت کامیون نظامی HX3-CTT از یک خودروی سنگین محصول امریکن رین‌متال وهیکلز به عنوان نمونه اولیه استفاده شده است. این شرکت از این فرصت بهترین بهره را خواهد برد؛ چون متحدان آمریکا مانند آلمان، استرالیا، بریتانیا، اتریش، نیوزیلند، نروژ، سوئد و دانمارک هم‌اکنون این کامیون را در ناوگان خود دارند. این امر امکان عملیات یکپارچه و زنجیره تأمین جهانی مشترک را فراهم می‌کند.

جزئیات قرارداد کامیون نظامی HX3-CTT

منابع مالی زیادی برای این پروژه در نظر گرفته شده است. شرکتی که برنده این پروژه می‌شود، می‌تواند ۵۷۰۰ کامیون را به ارزش حدود ۵ میلیارد دلار تأمین کند. بااین‌حال هنوز سال‌ها تا انتخاب گزینه نهایی زمان باقی مانده است و قدم بعدی در اوایل سال ۲۰۲۴ برداشته می‌شود؛ زمانی که این شرکت‌ها هر کدام باید سه نمونه اولیه را برای ارزیابی در اختیار ارتش قرار دهند.

کامیون‌های فعلی در ناوگان ارتش قدیمی شده‌اند و فاقد فناوری‌های ایمنی مدرن هستند. برنامه کامیون نظامی تاکتیکی مشترک به دنبال یک خودروی جایگزین با سیستم‌های کمک‌راننده پیشرفته، کم‌مصرف و تعمیر و نگهداری آسان است. همچنین، این کامیون باید برای رانندگی خودکار در آینده آماده باشد.

کامیون نظامی HX3-CTT

جنرال موتورز دیفنس درحال‌حاضر قراردادی ۲۱۴.۳ میلیون دلاری برای ساخت ۲۰۶۵ نمونه از اینفنتری اسکواد وهیکل دارد. این کامیون نظامی روی پلتفرم پیکاپ شورولت کلرادو ساخته شده و گنجایش ۹ سرنشین را دارد. قدرت آن از یک موتور ۲.۸ لیتری توربودیزل با توان ۱۸۶ اسب بخار و گشتاور ۳۶۹ نیوتن متر تأمین می‌شود.

تیتر یک
کارگزاری مفید
صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی