اعضای شورای شهرتهران خبر دادند

مخالفت با کمک 50 میلیارد تومانی زاکانی به جمکران

کدخبر: ۵۵۴۶۷۶
اقتصادنیوز : اعضای شورای شهر تهران با پیشنهاد کمک 50 میلیاردی شهرداری تهران برای کمک با توسعه مسجد جمکران موافقت نکرده و آن را از لایحه بودجه 1402 شهرداری حذف کردند .
مخالفت با کمک 50 میلیارد تومانی زاکانی به جمکران

به گزارش اقتصادنیوز علیرضا زاکانی، نماینده قم بود ،اما یک سال و نیم است که شهردار تهران  است ،در زمان استعفا از نمایندگی مردم قم در مجلس، نامه‌ای خطاب به مردم این حوزه انتخابیه نوشت و گفت: «دفتر اینجانب برای استمرار نوکری شما مردم عزیز قم و پیگیری امور مرتبط با استان، به صورت فعال دایر خواهد بود و با عنایت به عضویت شهردار تهران در هیأت دولت، موضوعات قم را با اولویت ویژه دنبال خواهم نمود.»

او در این نامه خود را همواره «فرزند قم» دانسته و تأکید کرده بود هر کجا که باشم نوکری مردم قم، افتخار اینجانب خواهد بود و در عمل نیز به آن پای‌بند خواهم بود.

در ماه های نخست فعالیت علیرضا زاکانی در شهرداری تهران جلسه ای با حضور با شهردار و اعضای شورای شهر قم  برگزارشد که درآن وعده تأمین دو رام قطار برای تست گرم خط یک متروی قم داده شد .

 آن زمان حسین اسلامی، رییس شورای شهر قم اعلام کرد  با نگاه مثبت و علاقه‌مندی زاکانی در خصوص خدمت به شهر مقدس قم، تأمین دو رام قطار برای تست گرم خط یک متروی قم قطعی شد .

32

این وعده زاکانی با مخالفت برخی از اعضای شورای شهر تهران رو به رو شد و درنهایت هم به نتیجه نرسید . اما در بررسی ردیف های لایحه بودجه 1402 باز هم کمک به قم دیده می شود . این بار کمک 50  میلیاردی برای توسعه صحن مسجد مقدس جمکران .

اما باز هم اعضای شورای شهر تهران با آن مخالفت کرده اند . ناصرامانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در این رابطه به اکو ایران می گوید : کمک به توسعه مسجد جمکران در لایحه‌  شهرداری آمده ولی ما همه  مخالف هستیم. در کمیسیون بودجه هم مطرح شد، احتمال آن که حذف شود زیادی است زیراخلاف قانون است نه اینکهما نخواهیم ،مسجد جمکران مکان مقدسی است و کمک به آن ثواب  دنیوی و اخروی دارد. ولی ما باید قانون را رعایت کنیم. در قانون شهرداری به صراحت آمده که پولی که از مردم تهران می‌گیرید (نه تهران؛ بلکه هر شهری) باید صرف همان شهر شود.

میثم مظفر عضو دیگر کمیسیون برنامه و بودجه اما از حذف قطعی این ردیف از بودجه شهرداری تهران خبر می دهد و به اکو ایران می گوید : این ردیف را در کمیسیون برنامه و بودجه حذف کردیم؛ ما معتقد هستیم که قانون را باید سرلوحه‌ی کارمان قرار دهیم و از نظر قانون هزینه‌ای خارج از شهر تهران نمی توانیم داشته باشیم. صرفا شهرداری در سال‌های گذشته در برگزاری راهپیمایی اربعین هزینه‌هایی را انجام می‌داده که آن هم بیشتر از جنس هزینه‌های حمل و نقل و تامین ناوگان بوده است؛ یعنی اتوبوس‌های ما و تجهیزات خدمات شهری ما که آن هم اتفاقا ما امسال قبول نکردیم در بودجه بیاید.  

وی ادامه داد : ردیف مربوط به مراسم اربعین راا از بودجه خارج کردیم و گفتیم شهرداری این را مثل سالهای گذشته به صورت مستقل و با شفاف‌سازی در یک لایحه‌ی جداگانه‌ای ارائه دهد. یعنی ما در بودجه امسال آن چیزی که تا الان در کمیسیون برنامه و بودجه مورد بررسی قرار گرفته، ردیفی بابت هزینه‌کرد شهرداری در خارج از شهر تهران مجوز ندادیم و اربعین هم منوط شده به اینکه یک لایحه‌ی جداگانه‌ای به شورا ارائه کنند .

تیتر یک
کارگزاری مفید