سیاست ضد روسی جدید غرب/ لاوروف به کنفرانس امنیتی مونیخ دعوت نشد

کدخبر: ۵۵۵۱۱۸
وزیر خارجه روسیه به همایش امسال امنیتی مونیخ که در روزهای هفدهم تا نوزدهم فوریه برگزار می‌شود، دعوت نشده است.
سیاست ضد روسی جدید غرب/ لاوروف به کنفرانس امنیتی مونیخ دعوت نشد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، در ادامه سیاست‌های ضد روسی کشورها و سازمان‌های غربی به بهانه عملیات نظامی ویژه روسیه در منطقه دونباس و آغاز جنگ با اوکراین، اکنون از دعوت نشدن مسکو به کنفرانس امنیتی مونیخ خبر می‌رسد.

«کریستوف هیوسگن» رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ امروز (دوشنبه) اعلام کرد که «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه به همایش امسال که در روزهای هفدهم تا نوزدهم فوریه برگزار می‌شود، دعوت نشده است.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، هیوسگن همچنین گفت که سران آلمان، فرانسه، لهستان، معاون رئیس جمهور آمریکا، «جورج سوروس» تاجر و سرمایه‌گذار آمریکایی و تعدادی دیگر از چهره‌های سرشناس جهانی در کنفرانس امسال شرکت می‌کنند.

وی ضمن پاسخ منفی به سوال رسانه‌ها درباره دعوت شدن هیأت روسی، توضیح داد: «می‌توانم از جمله سیاستمدارانی که با حضور در کنفرانس امسال موافقت کرده‌اند، به کمالا هریس معاون رئیس جمهور آمریکا، اولاف شولتز صدراعظم [آلمان]، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه، آندری دودا رئیس جمهور لهستان، نخست‌وزیر و رئیس جمهور فنلاند و تعدادی دیگر از سران اسکاندیناوی و بالکان اشاره کنم».

از سوی دیگر اما ریانووستی به نقل از وزارت خارجه روسیه گزارش داد که حتی اگر به کنفرانس امنیتی مونیخ ۲۰۲۳ هم دعوت می‌شدند، هیأت روسی در این همایش شرکت نمی‌کرد زیرا مسکو دیگر علاقه‌ای به این نشست ندارد چون بی‌طرفی خود را از دست داده است.

طبق این گزارش، در کنفرانس امسال اشخاص مهم دیگری از جمله «ینس استولتنبرگ» دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)، «بیل گیتس» میلیاردر آمریکایی و مؤسس شرکت مایکروسافت، «اورسولا فون‌درلین» رئیس کمیسیون اروپا و دیگر سران سازمان‌های اروپایی شرکت خواهند کرد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید