دادستان‌کل کشور: زندانبانی یکی از پرمشقت‌ترین و پردغدغه‌ترین مشاغل است

کدخبر: ۵۵۷۰۵۳
اقتصادنیوز: حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری دادستان کل کشور در نشست تخصصی «معاونین و مدیران سازمان زندان‌ها» حضور یافت.
دادستان‌کل کشور: زندانبانی یکی از پرمشقت‌ترین و پردغدغه‌ترین مشاغل است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، وی در این نشست که عصر امروز، سوم اسفندماه با حضور مسئولین دستگاه قضا و مدیران‌کل زندان‌ها برگزار شد، ضمن گرامیداشت ماه شعبان گفت: وظیفه خود می‌دانم به عنوان کسی که در جریان مسائل زندان‌ها، تلاش و سختی‌ها و خدمات ارزشمند زندانبانان قرار دارد، از شما زندانبانان تقدیر کنم.

احمد خاتمی: اعضای خبرگان از وضعیت بی‌حجابی در کشور در عذابند

منتظری تأکید کرد؛ مدیریت زندان و زندانبانی حقیقتا یکی از پرمشقت‌ترین و پردغدغه‌ترین مشاغل و مسئولیت ها است. لذا بصورت جدی باید به شما خسته نباشید گفت و توفیقاتتان را از خداوند درخواست کرد.

وی ادامه داد: کمک به زندانیان و زندان‌ها را وظیفه خود می‌دانم. در مقایسه با مقدورات، صادقانه بگویم که زحمات زندانبانان قابل تقدیر است.

وی همچنین خاطرنشان ساخت: چه کسانی بوده‌اند که در زندان‌های کشور حتی حافظ قرآن شدند و دست از انحرافاتشان برداشته‌اند. این اقدامات قابل تحسین است.

منتظری به مدیران‌کل زندان‌ها تأکید داشت؛ به موضوعاتی همچون طبقه‌بندی زندانیان، انتقال زندان‌ها به فضای خارج از بافت شهری و یا اشتغال زندانیان البته با افزایش دستمزد آنان باید اهتمام جدی داشت.

دادستان کل کشور در عین حال خاطرنشان ساخت: با سارق و کسانی که امنیت جامعه را هدف قرار می‌دهد، ترحم و اغماضی نخواهیم کرد. کسی که جلوی ناموس مردم را می‌گیرد و با زور و تهدید جانی، مالش را می‌گیرد و به خانه مردم هجوم می‌برد اصلا قابل ترحم نیست. دادگاه‌ها باید متناسب با جرم اینها برخورد کنند.

وی در پایان با ابراز خرسندی از عفو اخیر و آزادی جمع زیادی از زندانیان گفت: عفو رهبر معظم انقلاب تحرک دشمن را خلع سلاح کرد و لطف ایشان شامل کسانی شد که استحقاق لازم را داشتند. بنابراین دقت کنید هرآنکه استحاق دارد نباید از قلم بیفتد و کسی هم که مستحق نیست نباید شامل عفو شود.

تیتر یک
  • گزارش «اقتصادنیوز» از بازارهای جهانی؛

    بر اساس آخرین نظرسنجی طلا کیتکونیوز، با رشد بحران بانکی جهانی و تصمیم فدرال رزرو به افزایش بیشتر نرخ بهره، گاوهای…

از دست ندهید
کارگزاری مفید