واکنش بایدن به تصمیم روسیه درباره تعلیق معاهده «استارت ۳»

کدخبر: ۵۵۷۰۷۵
اقتصادنیوز: جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا تصمیم روسیه برای تعلیق معاهده کنترل تسلیحات هسته‌ای «استارت ۳» را «اشتباهی بزرگ» خواند.
واکنش بایدن به تصمیم روسیه درباره تعلیق معاهده «استارت ۳»

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «اد اوکیف» روزنامه‌نگار آمریکایی «ChBS» در توییتر نوشت: «اندکی قبل از نشست رهبران گروه بخارست ۹، بایدن گفت که اقدام روسیه در تعلیق روسیه معاهده استارت-۳، اشتباه بزرگی است».

هشدار لاپید درباره تجزیه رژیم صهیونیستی

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز سه شنبه از تعلیق مشارکت روسیه در معاهده کنترل تسلیحات تهاجمی راهبردی استارت خبر داد و اما اعلام کرد که کشورش از این معاهده خارج نشده است.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا هم تصمیم روسیه برای تعلیق مشارکت خود در معاهده کاهش تسلیحات هسته‌ای با ایالات متحده را «تأسف‌بار» و «غیر مسئولانه» خواند.

وزیر خارجه آمریکا در جریان سفر خود به یونان گفت: «اعلام روسیه مبنی بر تعلیق مشارکت در نیو استارت عمیقاً تاسف بار و غیرمسئولانه است».

ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو نیز گفت که ائتلاف نظامی ناتو از تصمیم روسیه در تعلیق معاهده نیو استارت متاسف است.

دیمیتری مدودف، معاون شورای امنیت ملی روسیه در واکنش به انتقاد آمریکا از تعلیق مشارکت مسکو در معاهده کنترل تسلیحات هسته‌ای «نیو استارت» اظهار داشت: نمی شود از یک طرف علیه روسیه جنگید و از طرفی تظاهر به ثبات راهبردی (در موضوعات موشکی و هسته‌ای) کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید