7 شرکت ایرانی تحریم شد؛

بسته تحریمی جدید اتحادیه اروپا علیه ایران و روسیه

کدخبر: ۵۵۷۵۸۹
وزیر خارجه هلند گفت، در بسته جدید 121 فرد و نهاد روسیه و 7 شرکت ایرانی به لیست تحریمها اضافه می‌شود.
بسته تحریمی جدید اتحادیه اروپا علیه ایران و روسیه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «ووپکه هکسترا» وزیر خارجه هلند امروز شنبه با اشاره به تصویب بسته تحریمی جدید اتحادیه اروپا علیه روسیه اعلام کرد که تحریمهای جدید 121 فرد و نهاد و سازمان روسی را در بر خواهد گرفت.

هکسترا با استقبال از بسته دهم تحریمی بروکسل علیه مسکو گفت: تحریمهای جدید شامل ممنوعیت صادرات و اضافه شدن 121 فرد و نهاد روسی به لیست تحریمها است. 

نماینده سوئد در اتحادیه اروپا بامداد شنبه خبر داده بود که کشورهای اتحادیه اروپا با بسته دهم تحریم‌ها علیه روسیه موافقت کردند.

شورای اروپا همچنین اعلام کرده است که اتحادیه اروپایی به عنوان بخشی از بسته دهم تحریمهای ضدروسی 7 شرکت ایرانی که به ادعای کشورهای اروپایی با روسیه در ارتباط هستند را در لیست تحریمهای خود قرار داده است. 

«اورسولا فون‌درلاین» رئیس کمیسیون اروپا روز جمعه طی پیامی در سالگرد آغاز عملیات نظامی ویژه روسیه در منطقه دونباس، گفت کشورهای اروپایی به حمایت از اوکراین تا پایان جنگ ادامه می‌دهند.

فون‌درلاین با بیان اینکه دولت روسیه به‌دلیل آغاز جنگ با اوکراین با فشار زیادی مواجه است، توضیح داد: «ما به حمایت از اوکراین برای مقابله با تجاوز روسیه ادامه خواهیم داد. اوکراین قوی تر از همیشه است و پیروز خواهد شد زیرا متحدان در کنار آن خواهند ایستاد».

دولت انگلیس و کانادا نیز همزمان با سالگرد عملیات نظامی روسیه علیه اوکراین تحریمهای جدیدی علیه مسکو اعمال کردند. دولت لندن روز جمعه اعلام کرد 5 مدیر یک شرکت ایرانی در زمینه پهپاد را به لیست تحریمهای خود اضافه کرده است. 

از سوی دیگر چین روز پنج شنبه با ارائه یک طرح 12 ماده‌ای خواستار توقف جنگ و بازگشت دو طرف به میز مذاکره شد. 

وزیر خارجه آمریکا اما در مخالفت با طرح پیشنهادی پکن در موضعی که در حمایت از ادامه جنگ در اوکراین محسوب می‌شود گفته، شورای امنیت سازمان ملل نباید فریب تقاضاها برای آتش‌بس بی‌قید‌وشرط  یا موقت در اوکراین را بخورد و نباید با « معادل‌سازی غلط» از هر دو طرف بخواهد درگیری را متوقف کنند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سرمایه؛

      اقتصادنیوز: در اولین روز معاملاتی هفته شاخص‌های بازار سهام ریزش سنگینی را ثبت کردند. هراس از درگیری نظامی میان ایران و…

    کارگزاری مفید