گفت‌وگوی ضدایرانی وزیر جنگ اسرائیل با مقام آمریکایی

کدخبر: ۵۵۷۶۸۵
اقتصادنیوز: وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از وزیر دفاع آمریکا خواسته که برای جلوگیری از پیشرفت هسته‌ای ایران اقدامات بیشتری صورت گیرد.
گفت‌وگوی ضدایرانی وزیر جنگ اسرائیل با مقام آمریکایی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، وزارت جنگ رژیم موقت صهیونیستی روز شنبه از محتوای تماس تلفنی وزیر جنگ این رژیم با «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا خبر داد.

جزئیات بسته کمک نظامی جدید سوئد به اوکراین

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» به نقل از وزارت جنگ (رژیم) اسرائیل گزارش داد، «یووال گالانت»، وزیر جنگ روز جمعه از آستین خواست که عملیات خود را برای جلوگیری از  افزایش توان هسته‌ای ایران افزایش دهد.

وزارت جنگ رژیم موقت صهیونیستی اعلام کرد: «این دو وزیر در مورد تحولات امنیتی در خاورمیانه از جمله موضوع هسته‌ای ایران و رویدادهای جاری در فلسطین گفت‌وگو کردند.»

بر اساس این گزارش، گالانت در مورد ایران به آستین گفته که تل‌ آویو از ادامه غنی سازی اورانیوم بسیار آشفته شده ست. وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در این گفت‌وگو بر لزوم و تعهد تل‌ آویو در جلوگیری از دستیابی ایران به قابلیت هسته‌ای تاکید کرد.

این در حالی است که «کمال خرازی» رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ایران هشدار داده که هر گونه اقدام تل‌آویو از مبدأ کشورهای منطقه علیه ایران، امنیت و منافع کشورهای مذکور را به خطر خواهد انداخت و ایران به رژیم صهیونیستی مستقیما پاسخ خواهد داد.

به نوشته این منبع خبری، وزارت جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرده که آستین قرار است ماه آینده از فلسطین اشغالی دیدار کند.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در سال‌های گذشته برخی از ادعاهای مطرح‌ شده از سوی رژیم صهیونیستی درباره برنامه هسته‌ای ایران را مورد توجه قرار داده و تکرار کرده است.

«بهروز کمالوندی» معاون و سخنگوی سازمان انرژی اتمی به تازگی گفت: «مایه تاسف است که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همچنان به عنوان ابزار سیاسی برای فشار بر جمهوری اسلامی ایران مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرد.»

وی تاکید کرد: «آژانس ناشیانه بازی سیاسی می‌کند لااقل طوری بازی کند که تعدادی از افراد فنی به تردید نیافتند».

تیتر یک
  • صعود شاخص در بهار

    اقتصادنیوز: در سال ۱۴۰۱، شاخص بورس درآبان ماه بیشترین روزهای صعودی را ثبت کرد و در شهریور بیشترین روزهای نزولی را پشت…

از دست ندهید
کارگزاری مفید