کانال سوئز به رژیم صهیونیستی فروخته شد؟

کدخبر: ۵۵۷۹۱۷
«عبدالفتاح السیسی» در جریان بازدید از طرح توسعه شبه جزیره سینا گفت که در هفته‌های گذشته شایعاتی درباره فروش کانال سوئز به ارزش یک تریلیون دلار مطرح شد که کذب است و من می‌دانم که مصری‌ها آگاه هستند و این شایعات را باور نخواهند کرد.
کانال سوئز به رژیم صهیونیستی فروخته شد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، رئیس جمهور مصر یکشنبه شب اخبار منتشر شده مبنی بر فروش کانال سوئز به رژیم صهیونیستی را تکذیب کرد.

به گزارش الجزیره، «عبدالفتاح السیسی» در جریان بازدید از طرح توسعه شبه جزیره سینا گفت که در هفته‌های گذشته شایعاتی درباره فروش کانال سوئز به ارزش یک تریلیون دلار مطرح شد که کذب است و من می‌دانم که مصری‌ها آگاه هستند و این شایعات را باور نخواهند کرد.

رئیس جمهور مصر درباره افزایش تورم در این کشور، گفت: اعتراف می‌کنم که شرایط سختی را پشت سر می‌گذاریم و قیمت‌ها بالاست و این واقعیتی است که ما در آن زندگی می‌کنیم اما ما عامل آن نیستیم و متوجه هستم که بار بسیار سنگینی بر دوش خانواده‌ها است.

دولت مصر طی ماه‌های اخیر اقدام به فروش تعدادی از اموال و دارایی‌های دولتی مانند سهام برخی از بانک‌ها، شرکت‌ها و کارخانه‌ها کرد که به شایعات درباره فروش اموال دولتی دامن زده شد.

پیش تر حساب‌های ناشناس در رسانه‌های اجتماعی اطلاعاتی درباره عقد قرارداد ۹۹ ساله با یک شرکت صهیونیستی برای مدیریت خدمات کانال سوئز به ارزش یک تریلیون دلار منتشر کرده بودند.

درآمدهای کانال سوئز (سال گذشته بالغ بر ۸ میلیارد دلار بود) منبع اصلی ارز در مصر است. این کشور طی ماه‌های اخیر با مشکل کمبود ارز خارجی مواجه شده که منجر به بی ثباتی در بازار ارز این کشور شده است.

تیتر یک
  • مقصود فراستخواه:

    اقتصادنیوز: مقصود فراستخواه جامعه شناس واستاد دانشگاه در گفت‌وگو با سالنامه شرق به چالش‌های جامعه ایرانی پرداخت.

از دست ندهید
کارگزاری مفید