خبر بسیار بد برای دونالد ترامپ

کدخبر: ۵۵۸۸۹۶
اقتصادنیوز: وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد که استدلال دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا مبنی بر اینکه وی از مصونیت مطلق از دعاوی مدنی در رابطه با حمله به کنگره در ۶ ژانویه ۲۰۲۱ برخوردار است را نمی پذیرد.
خبر بسیار بد برای دونالد ترامپ

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، واشنگتن پست پنجشنبه شب نوشت، وکلای وزارت دادگستری آمریکا در مورد پرونده قضایی ارسال شده به دادگاه استیناف ناحیه کلمبیا در آمریکا نوشتند که وکلای ترامپ «فقط این استدلال را مطرح می‌کنند که رئیس‌جمهور همیشه از هرگونه دعاوی مدنی بر اساس سخنانش مصون است. از جمله در مورد مسائل مربوط به سلب آسایش عمومی.»

این وکلا ادامه دادند: «وزارت دادگستری آمریکا اعلام می کند که دیوان باید این استدلال را رد کند. و از آنجا که این تنها استدلالی است که رئیس‌جمهور پیشین در درخواست تجدیدنظر مطرح کرده است، دادگاه می‌تواند حکم دادگاه منطقه‌ای را نقض کند.»

وزارت دادگستری این پرونده را در پاسخ به پرونده‌های متعددی از جمله شکایت‌هایی که توسط چند تن از اعضای کنگره و افسران پلیس کنگره آمریکا باز شده است، صادر کرد. آنها ترامپ را در قبال آسیب‌های روحی و جسمی خود مسئول دانسته‌اند.

وکلای ترامپ سال گذشته از دادگاه خواستند اعلام کند که او از مصونیت مطلق از دعاوی مربوط به ۶ ژانویه برخوردار است.

وکلای او گفتند که "اقدامات آشوبگران، مصونیت رئیس جمهور ترامپ را سلب نمی‌کند. "

آنها همچنین نوشتند "در آستانه ۶ ژانویه و در همان روز، ترامپ به خوبی در چارچوب قانون عمل کرده است. سخنرانی تحریک آمیز وی هم اقدام عادی ریاست جمهوری زمانی که او درگیر بحث و مناظره آزاد در مورد انتخابات ۲۰۲۰ بود، محسوب می‌شود.

این رای دادگستری آمریکا تنها سه روز پس از اینکه ترامپ برای سومین بار نامزدی خود را برای ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد، صادر شد.

تیتر یک
  • تعامل شرکت‌های بزرگ با هوش مصنوعی

    ChatGPT برای نوشتن خودکار ایمیل ها استفاده می شود: سازندگان مایکروسافت، Salesforce و TikTok در حال استفاده از آن هستند.…

از دست ندهید
کارگزاری مفید