اعتراف مقام ارشد سابق آمریکا درباره قدرت نظامی روسیه

کدخبر: ۵۵۹۶۶۵
یک افسر بازنشسته اطلاعات آمریکا اذعان کرد که آمریکا تاکید دارد که می‌تواند پیروزی استراتژیکی را به مسکو تحمیل کند اما این غیرممکن است.
اعتراف مقام ارشد سابق آمریکا درباره قدرت نظامی روسیه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، اسکات ریتر، افسر بازنشسته اطلاعات تفنگداران دریایی آمریکا در مصاحبه با شبکه ماهواره‌ای Judging Freedom در یوتیوب اظهار کرد: روسیه همچنان در حال تولید اسلحه و مهمات است و به همین دلیل بر خلاف پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در این حوزه با مشکلی مواجه نیست.

ریتر گفت: اکنون این سوال را می‌پرسم، صنایع نظامی آمریکا چگونه کار می‌کند؟ آیا ما ۲۴ ساعت در روز اسلحه تولید می‌کنیم؟ آیا کارخانه‌های جدید می‌سازیم؟ قطعا نه.

این افسر بازنشسته آمریکایی در ادامه با انتقاد از اظهارات مقامات این کشور که مدعی هستند کشورشان می‌تواند شکست استراتژیکی را به روسیه وارد کند، گفت: آمریکا همزمان تاکید دارد که می‌تواند پیروزی استراتژیکی را به مسکو تحمیل کند اما این غیرممکن است.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه پیشتر تاکید کرده بود که موشک‌های ضد هوایی که کشورش سالانه تولید می‌کند، سه برابر تولیدات آمریکا است و مجموعه‌های صنایع نظامی روسیه به تنهایی به اندازه کل کشورهای جهان موشک برای اهداف مختلف تولید می‌کند.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید