هشدار فوری گانتس به نتانیاهو: بن گویر را فورا برکنار کن

کدخبر: ۵۶۰۲۶۶
بن گویر که تندروترین وزیر کابینه رژیم صهیونیستی است در ماه های اخیر با اعمال خشونت علیه زیردستان و نیز مردم فلسطین، موجب تشدید تنش ها در سرزمین های اشغالی شده است.
هشدار فوری گانتس به نتانیاهو: بن گویر را فورا برکنار کن

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، "بنی گانتس" وزیر جنگ پیشین رژیم صهیونیستی که اکنون به یکی از اعضای برجسته اپوزیسیون تبدیل شده است، پنجشنبه شب از "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر این رژیم خواست که "ایتامار بن گویر" وزیر امنیت داخلی کابینه‌اش را برکنار کند.

به گزارش ایرنا از المیادین، گانتس با متهم کردن بن گویر گفت که وی دست به پاکسازی فرماندهان نظامی می زند و من از نتانیاهو می خواهم که همین امروز وی را برکنار کند.

این سخنان گانتس به دنبال آن صورت می گیرد که بن گویر رئیس پلیس شهر تل آویو را از مقام خود برکنار کرد.

هرچند گفته شده که برکناری این افسر پلیس به خاطر ناتواتی در کنترل تظاهرات روز پنجشنبه بوده، اما علت اصلی را می توان در عدم اطاعت و سرپیچی از بن گویر دانست.

وی گفت: پلیس برخلاف دستوراتی که در خصوص برخورد با تظاهرات علیه اصلاح نظام قضایی به آنها داده بودند، عمل کرده و کار خودشان را انجام می دادند.

پیش از این شماری از افسران اسرائیلی از جمله یعقوب شبتای رئیس پلیس اسرائیل به بن گویر به خاطر آن که وی از پلیس خواسته بود که با معترضان با خشونت و شدت برخورد کنند، اعتراض کرده بودند.

شبتای گفته بود که معترضان هرج و مرج طلب یا تروریست نیستند و نباید با آنها با خشونت رفتار کرد.

بن گویر که تندروترین وزیر کابینه رژیم صهیونیستی است در ماه های اخیر با اعمال خشونت علیه زیردستان و نیز مردم فلسطین، موجب تشدید تنش ها در سرزمین های اشغالی شده است.

تعیین چهره های بسیار افراطی و تندرو از جمله «ایتامار بن گویر» به عنوان وزیر امنیت داخلی در کابینه رژیم صهیونیستی صدای خود صهیونیست ها را هم درآورده است. آنها بن گویر را جزئی از «اراذل و اوباش آشوبگر» و خطری برای این رژیم قلمداد می کنند.

پیشتر تحلیلگران سیاسی هشدار داده بودند که حضور راست افراطی و احزاب دینی صهیونیستی و حریدی در قدرت از یک سو شود که بحران و شکاف های داخلی در مرحله پیش رو در رژیم صهیونیستی به شدت گسترش یابد و ائتلاف حاکم آینده به ریاست نتانیاهو رویکرد و سیاست‌های بسیار افراطی و فاشیستی را علیه فلسطینی‌ها در داخل سرزمین‌های اشغالی و در کرانه باختری و قدس و نوار غزه در پیش بگیرد و از سوی دیگر، سطح تنش‌ها در منطقه را افزایش یابد.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازارهای جهانی؛

    اقتصادنیوز: بازدهی طلا در ماه گذشته ۸ درصد افزایش یافت و مهمتر از آن، برای سه ماهه اول سال، ۱۶۰ دلار افزایش داشت که به…

از دست ندهید
کارگزاری مفید