واکنش صدراعظم آلمان به توافق ریاض و تهران

کدخبر: ۵۶۱۱۱۱
اقتصادنیوز: اولاف شولتس، صدراعظم آلمان از توافق ایران و عربستان استقبال کرد
واکنش صدراعظم آلمان به توافق ریاض و تهران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «اولاف شولتز» صدراعظم آلمان از توافق ایران و عربستان برای برقراری مجدد روابط استقبال کرد.

رویترز گزارش داد، شولتز دوشنبه در یک کنفرانس خبری مشترک با «لوتی تسرینگ» نخست وزیر بوتان در برلین گفت: خوب است که عربستان و ایران می‌خواهند روابطی را با یکدیگر توسعه دهند که کمتر تقابلی است.

استقبال روسیه از عادی‌سازی روابط ایران و عربستان

به‌دنبال سفر بهمن‌ ماه آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» به پکن، «علی شمخانی» از روز دوشنبه ۱۵ اسفند با هدف پیگیری توافقات سفر رئیس جمهوری، مذاکرات فشرده‌ای را به‌منظور حل‌وفصل نهایی موضوعات فیمابین تهران - ریاض با همتای سعودی خود در چین آغاز کرد.

در پایان این مذاکرات، روز جمعه ۱۹ اسفند ۱۴۰۱، بیانیه سه‌جانبه‌ای در پکن با امضای «شمخانی» نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی، «مساعد بن‌محمد العیبان» وزیر مشاور و عضو شورای وزیران و مشاور امنیت ملی عربستان سعودی و «وانگ ئی» عضو دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب کمونیست و رئیس دفتر کمیسیون مرکزی امور خارجی حزب و عضو شورای دولتی جمهوری خلق چین صادر و توافق تهران - ریاض برای ازسرگیری روابط دوجانبه و بازگشایی مجدد سفارتخانه‌های دو کشور بعد از هفت سال قطع رابطه اعلام شد.

تیتر یک
اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
از دست ندهید
کارگزاری مفید