واکنش آمریکا به نشست سران کره جنوبی و ژاپن

کدخبر: ۵۶۱۷۹۹
​جان کربی از نشست سران کره جنوبی و ژاپن استقبال و بر اهمیت روابط سه جانبه دو کشور و آمریکا تاکید کرد.
واکنش آمریکا به نشست سران کره جنوبی و ژاپن

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، از خبرگزاری یونهاپ، جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید در یک نشست مطبوعاتی روز پنجشنبه در پاسخ به پرسشی در خصوص نشست بین یون سوک یول رئیس جمهور کره جنوبی و فومیو کیشیدا نخست وزیر ژاپن در روز پنجشنبه در توکیو، از این رویداد ابراز خرسندی کرد.

پیام هشدار آمیز کیم جونگ اون خطاب به آمریکا و سئول

کربی از اعلامیه‌های تاریخی دو کشور در اولین اجلاس سران پس از ۱۲ سال که به گفته وی فصل جدیدی از همکاری و مشارکت بین آنها را رقم زد، تمجید کرد.

وی افزود که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا از اعلامیه ۶ مارس (۱۵ اسفند) دولت یون سوک یول در مورد طرح جبران غرامت به قربانیان کار اجباری در زمان جنگ ژاپن که کربی گفت هدف از آن رسیدگی به مسائل تاریخی و بهبود روابط دوجانبه است، استقبال می‌کند.

کربی همچنین گفت که آمریکا به حمایت از ژاپن و کره جنوبی ادامه خواهد داد زیرا آنها اقداماتی را برای تبدیل این درک جدید به پیشرفت پایدار انجام می‌دهند.

هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید همچنین در مورد آخرین پرتاب موشک بالستیک قاره پیما توسط کره شمالی مجددا بر تعهد آمریکا به دفاع از کره جنوبی و ژاپن و تعهد به تقویت روابط سه جانبه تاکید کرد.

 

تیتر یک
  • تلاطمات ارزی در مختصات اقتصاد ایران

    اقتصادنیوز: ساساً چرا دینامیکِ اقتصاد ایران تا این حد وابسته به تغییرات نرخ ارز شده است؟ پاسخ به این سوال را باید در…

از دست ندهید
کارگزاری مفید