واکنش ایران به اظهارات ضد ایرانی صدراعظم آلمان

کدخبر: ۵۶۱۸۲۹
کنعانی خاطرنشان کرد که ادعای تلاش ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای و تهدید بودن این امر برای دیگران، تکرار همنوایی‌هایی مکرر مقامات آلمان با اسرائیل است.
واکنش ایران به اظهارات ضد ایرانی صدراعظم آلمان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (جمعه) ۲۶ اسفند ماه به اظهارات ضد ایرانی «اولاف شولتز»صدراعظم آلمان در دیدار با بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد.

وی در این باره گفت: ادعای تلاش جمهوری اسلامی ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای و تهدید بودن این امر برای دیگران، تکرار همنوایی‌هایی مکرر مقامات آلمان با رژیم صهیونیستی است.

واکنش هنری کیسینجر به توافق تهران- ریاض/ استفاده سعودی ها از بازی آمریکا علیه چین به نفع خود

بنیامین نتانیاهو در سفر به آلمان با صدراعظم این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد. شولتز در نشست خبری با نتانیاهو با بیان اینکه نباید اجازه داد ایران به سلاح اتمی دست یابد، گفت: راه حل دیپلماتیک اولویت ما در این رابطه است. نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز در این نشست عنوان کرد: اسرائیل هر کاری که برای دفاع از خود در مقابل ایران لازم بداند، انجام خواهد داد.

سخنگوی وزارت امور خارجه در این خصوص یادآور شد: جای تعجب است که مسؤولان آلمانی برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران با سنگین‌ترین نظارت‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را تهدید معرفی می‌کنند، اما از تهدیدات زرادخانه گسترده تسلیحات اتمی رژیم جعلی، اشغالگر و ضدحقوق بین‌الملل صهیونیستی برای منطقه و جهان، سخنی نمی‌گویند!

کنعانی خاطرنشان کرد:کشورهای مستقل و افکار عمومی جهان از این گونه مواضع و رفتارهای مبتنی بر استانداردهای دوگانه به ستوه آمده و روز به روز در این جمع‌بندی راسخ‌تر می‌شوند که تا چه اندازه ادعاها و اتهامات برخی دولت‌های غربی علیه جمهوری اسلامی ایران ریاکارانه و نامعتبر است.

به گزارش فارس، سخنگوی وزارت امور خارجه دهم بهمن ماه نیز به مواضع مداخله جویانه و گزافه گویی «اولاف شولتز» صدراعظم آلمان در سفرش به آرژانتین واکنش نشان داد و با بیان اینکه صدراعظم آلمان در سمت اشتباه تاریخ ایستاده، به برآمدن افراطی گری و جاه طلبی در آلمان اشاره کرد که چیزی جز ترویج خشونت و نفرت پراکنی نیست.

 

تیتر یک
  • بررسی جمعیت شاغل در ۱۴۰۱

    اقتصادنیوز: بررسی ها نشان می دهد سهم هر بخش از بازار کار و تعداد شاغلین در ایران از یک نرخ طبیعی برخوردار بوده و تنها…

از دست ندهید
کارگزاری مفید