نسخه‌پیچی «بلینکن» برای حل و فصل بحران اوکراین

کدخبر: ۵۶۱۹۲۳
اقتصادنیوز: وزیر خارجه آمریکا مدعی شد به دلیل آنکه روسیه تمایلی به مذاکره ندارد، غرب باید به تجهیز تسلیحاتی اوکراین ادامه دهد.
نسخه‌پیچی «بلینکن» برای حل و فصل بحران اوکراین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، وزیر خارجه آمریکا می گوید تمرکز واشنگتن در حال حاضر به حل و فصل بحران اوکراین از طریق تجهیز تسلیحاتی این کشور قرار دارد.

پیشنهاد عجیب رئیس سابق موساد به سران اسرائیل درباره ایران

تاس گزارش داد، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که ترجیح واشنگتن در حال حاضر بر این است که به جای تماس دیپلماتیک با موضوع آشتی با روسیه، به ارائه تسلیحات و تجهیزات نظامی به دولت کی‌یف بپردازد.

وزیر خارجه آمریکا مدعی شد که آمریکا خواهان صلحی عادلانه و بادوام در اوکراین است، که منعکس کننده اصول منشور ملل متحد باشد.

به ادعای بلینکن، هر گونه صلحی که به روسیه اجازه دهد تمام سرزمین های تصرف شده با زور را حفظ کند، عادلانه نیست. وزیر خارجه آمریکا گفت که منظور وی از صلح باداوم این است که هیچکس نمی خواهد روسیه یک یا دو یا سه سال بعد، همین اقدامات را بار دیگر تکرار کند.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه مدعی شد که نظر به این اصول، آمریکا هر روز به دنبال راه های است تا ببینید آیا می توان این جنگ را به پایان برساند یا خیر.

بلینکن که کشورش ذینفع اصلی جنگ کنونی در اوکراین است، این ادعا را هم مطرح کرد: در حال حاضر هیچ شواهدی مبنی بر اینکه روسیه علاقه مند به یک راه حل دیپلماتیک و مذاکره برای پایان دادن به این جنگ باشد، را نمی بینم.

وزیر خارجه آمریکا با این مقدمه چینی به سراغ رویکرد جنگ افروزانه کشورش رفت و گفت: در نتیجه براین سریعترین راه برای پایان دادن به این جنگ این است که به حمایت از اوکراین ادامه دهیم تا در میدان نبرد قوی عمل کند.

تیتر یک
  • صعود شاخص در بهار

    اقتصادنیوز: در سال ۱۴۰۱، شاخص بورس درآبان ماه بیشترین روزهای صعودی را ثبت کرد و در شهریور بیشترین روزهای نزولی را پشت…

از دست ندهید
کارگزاری مفید