پیشنهاد عجیب رئیس سابق موساد به سران اسرائیل درباره ایران

کدخبر: ۵۶۱۹۱۴
اقتصادنیوز: رییس سابق سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی به سران این رژیم توصیه‌ای در رابطه با ایران کرد.
پیشنهاد عجیب رئیس سابق موساد به سران اسرائیل درباره ایران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شفقنا، «افرایم هالیوی» مدیر سابق سازمان جاسوسی موساد از تل‌آویو خواسته است تا در پی پیشرفت چشمگیر در روابط تهران و ریاض در هفته گذشته، بررسی کند که آیا نزدیکی با ایران ممکن است یا خیر.

برگزاری کنفرانس گفت‌وگوی بغداد با حضور ایران و چند کشور منطقه

میدل ایست آی گزارش داد، هالیوی با توصیف تفاهم جدید ایران و عربستان به عنوان «بسیار شگفت‌انگیز»، از رهبران اسرائیلی خواست تا درباره توافق «پیش‌داوری» نکنند، بلکه راه‌هایی برای کار با توسعه جدید بیابند.

این جاسوس کهنه‌کار افزود: [اسرائیل باید] بفهمد که چه چیزی ایرانی ها را به نزدیکی با عربستان سعودی کشانده است. اسرائیل باید به صورت پنهانی احتمال نزدیکی «اسرائیل و ایران» را بررسی کند.

در حالی که هالیوی پذیرفت که چنین احتمالی-رابطه ایران و اسرائیل- ممکن است کم باشد، هشدار داد که چنین توافقی بین ایران و عربستان سعودی نیز همین چند هفته پیش غیرقابل تصور به نظر می رسید.

رئیس سابق سرویس جاسوسی اسرائیل افزود: فرمت چینی می تواند رویکرد متفاوتی برای درگیری ایران و اسرائیل ارائه دهد که تل آویو قبلاً آن را در نظر نگرفته بود. ما در زمان رهبری قبلی شاه رابطه بسیار بسیار خوبی با ایران داشتیم. هیچ تضاد منافع واقعی بین اسرائیل و ایران وجود ندارد. ما رویارویی ارضی نداریم. ما مرز مشترک نداریم و هیچ دلیل واقعی وجود ندارد که باید بین اسرائیل و ایران حالت جنگی برقرار شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید