شهادت جوان 23 ساله فلسطینی در کرانه باختری

کدخبر: ۵۶۱۹۴۵
اقتصادنیوز: منابع رسانه‌ای فلسطینی جمعه شب از شهادت یک جوان 23 ساله فلسطینی در ورودی شمالی شهر "البیره" کرانه باختری خبر می‌دهند.
شهادت جوان 23 ساله فلسطینی در کرانه باختری

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، وزارت بهداشت فلسطین با تأیید شهادت این جوان فلسطینی اعلام کرد که وی بر اثر تیراندازی نظامیان اشغالگر در ورودی شمالی البیره به شهادت رسیده است.

خبرگزاری سما فلسطین گزارش داد، این جوان ۲۳ ساله که "یزن عمر جمیل خصیب نام دارد در ورودی شمالی شهر "البیره" به شهادت رسیده است.

نگرانی عمیق واشنگتن از تلاش‎های چین برای میانجیگری در اوکراین

شهادت این جوان فلسطینی درحالی است که شب گذشته چهار فلسطینی به دنبال یورش نظامیان صهیونیست به جنین به شهادت رسیدند.

«جنین» از ابتدای سال جاری میلادی به نقطه ثقل مقاومت در کرانه باختری تبدیل شده است. شب گذشته نظامیان رژیم صهیونیستی با تجهیزات گسترده وارد این شهر شده و در وسط یک خیابان پر ازدحام به سوی فلسطینی‌ها شلیک کردند که طی آن چهار فلسطینی به شهادت رسیده و ۲۳ نفر دیگر به شدت زخمی شدند.

در این راستا شب گذشته (پنج‌شنبه) جمعیت کثیری از ساکنان شهر جنین پیکر مطهر این چهار شهید فلسطینی به نام‌های «برکات شریم» (۲۹ ساله)، «نضال امین زیدان خازم» (۲۸ ساله)، «عمر محمد عوادین» (۱۶ ساله) و «لؤی خلیل صغیر» (۳۷ ساله) را تشییع کردند.

از سوی دیگر طبق آمار وزارت بهداشت فلسطین، ۸۸ فلسطینی از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون به شهادت رسیده‌اند که ۱۷ نفر از آن‌ها زن و کودک هستند و شهر و اردوگاه جنین با ۳۵ شهید بیشترین تعداد را به خود اختصاص داده است.

طبق این گزارش، ۲۱ نفر در نابلس، هفت نفر در الخلیل، شش نفر در اریحا، پنج نفر در دره اردن، پنج نفر در قلقیلیه، سه نفر در رام‌الله، دو نفر در غزه، دو نفر در بیت لحم و در شهرک سلفیت و طوباس نیز دو نفر به شهادت رسیده‌اند.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید