نخست‌وزیر سابق اسرائیل، نتانیاهو را با خاک یکسان کرد

کدخبر: ۵۶۱۹۵۷
اقتصادنیوز: نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی از رهبران جهان خواست، نتانیاهو را کنار بگذارند و نشان دهند که برنامه اصلاح دستگاه قضایی وی برایشان اهمیتی ندارد.
نخست‌وزیر سابق اسرائیل، نتانیاهو را با خاک یکسان کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «ایهود اولمرت» نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی در مصاحبه با شبکه ۱۲ این رژیم گفت: هر رهبری که خود را دوست اسرائیل معرفی کند باید با این دولت اسرائیل مخالفت کند. این دولت دشمن اسرائیل است و من از شما می‌خواهم که نخست وزیر را تحقیر کنید.

ابتکار جدید «بورل» برای ارسال گلوله توپ به اوکراین

وی تاکید کرد: کسی که پایه‌های دموکراتیک اسرائیل را ویران کند، نماینده آن نیست. نتانیاهو با ظاهر شدن اخیر خود نشان داد که "از یک حمله عصبی رنج می‌برد."

ائتلاف نتانیاهو گروهی از احزاب ملی‌گرای تندرو است که به دنبال تصویب طرحی برای اصلاح قوه قضائیه است و براساس آن اختیارات دیوان عالی رژیم صهیونیستی محدود می‌شود، دیگر دادگاه اختیار لغو قوانینی را که در کنست تصویب می‌شود؛ اما با قانون اساسی در تضاد است، ندارد و انتصاب قضات برعهده دولت خواهد بود.

با اینکه نتانیاهو هدف از طرح اصلاح دستگاه قضایی را بازگشت توازن میان سه قوه می‌داند، مخالفان آن را «کودتای قضایی» توصیف می‌کنند و می‌گویند که این طرح دموکراسی را از بین می‌برد.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید