ژست حمایتی «بایدن» از مردم ایران در آستانه نوروز

کدخبر: ۵۶۲۵۳۶
اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور آمریکا به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز، بار دیگر با دخالت در امور داخلی ایران و تکرار ادعاها مدعی حمایت از ایرانیان شد.
ژست حمایتی «بایدن» از مردم ایران در آستانه نوروز

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه به وقت محلی و پیش از فرار رسیدن سال نو هجری شمسی در تداوم سیاست ها و رویکردهای دوگانه واشنگتن علیه جمهوری اسلامی ایران مدعی شد: امریکا به حمایت از همه ایرانی ها که با اعتقاد و شجاعت خود به جهان الهام می‌بخشند، ادامه خواهد داد. ما به همراه با شرکای خود، همچنان مقامات ایرانی را مسئول حملاتشان علیه مردم این کشور می‌دانیم.

علم الهدی، امام جمعه مشهد تحریم شد /لیست تحریم های جدید اتحادیه اروپا علیه ایران

بایدن که به همراه همسرش جیل بایدن در مراسمی به مناسبت عید نوروز در کاخ سفید حضور یافته بود، و نیز پیامی نوروزی صادر کرد، گفت: امروز، من و همسرم جیل  برای همه کسانی که نوروز را در سراسر  آمریکا و سراسر جهان  از خاورمیانه گرفته تا  آسیای مرکزی و جنوبی، قفقاز و اروپا جشن می گیرند, پیام بهترین آرزو ها ارسال می کنیم.

 رئیس جمهور آمریکا با سوء استفاده از فرصت عید نوروز بار دیگر با دخالت در امور داخلی ایران اضافه کرد: تعطیلات نوروز خانواده ها  را دور سفره هفت سین گرد هم می آورد تا سال گذشته را مرور کرده  و با امید به سال آینده نگاه کنند. نوروز امسال در زمان سختی برای بسیاری از خانواده‌ها فرا می‌رسد درحالی که آنها بیش از هر زمان دیگری به امید نیاز دارند. این شرایط سخت برای زنان ایرانی است  که برای تحقق حقوق بشر و آزادی‌های اساسی خود مبارزه می‌کنند.

وی ادعا کرد: همانطور که به استقبال  فصل بهار, رویش و شرایط جدید می رویم، ما در کاخ سفید سفره هفت سین خود را تزئین کرده ایم تا امیدهایمان را برای سال جدید را نشان دهیم.  ما به همراه مردم آمریکا در سرتاسر جهان, تنوع فرهنگ ها را جشن می گیریم. برای همه کسانی که سال نو را جشن می گیرند عید شما مبارک می گوییم و آرزو می کنیم  سالی پر از آرامش و موفقیت داشته باشید.

بایدن با بیان اینکه سفره نوروز نماد اتحاد و فرهنگ فارسی یک فرهنگ خارق‌العاده است، گفت که این اولین بار است که جشن نوروز به این بزرگی در کاخ سفید برگزار می شود. آغاز سال نو به معنای یک امید تازه است. این امید برای مردم ترکیه و سوریه است که با زلزله ویرانگر مواجه شدند. این امید برای مردم افغانستان است که با طالبان مواجه هستند.

وی با تکرار ادعاهای حقوق بشری خود افزود : این امید همچنین برای هزاران زن و دختر ایران است که برای حقوق انسانی  و آزادی های اساسی خود می جنگند. همه آمریکایی هایی که به صورت غیرقانونی در ایران و سایر کشورها زندانی شده اند بدانند که ما تا زمانی که آنها را آزاد نکنیم, از تلاش دست نخواهیم کشید. آزادی آمریکایی های گروگان گرفته شده یک اولویت برای این دولت آمریکا است .

رئیس جمهور آمریکا همچنین گفت که تصمیماتی که امروز اتخاذ می کنیم آینده ما در چند دهه آینده را تعیین می کند.

تیتر یک
کارگزاری مفید