اسرائیل و امارات توافقنامه جدید امضا کردند

کدخبر: ۵۶۳۵۰۶
اقتصادنیوز: رژیم صهیونیستی و امارات در تل آویو یک توافقنامه گمرکی امضا کردند.
اسرائیل و امارات توافقنامه جدید امضا کردند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، (رژیم) اسرائیل و امارات روز یکشنبه با حضور «بنیامین نتانیاهو»، «الی کوهن» وزیر امور خارجه و «محمد آل خواجه» سفیر امارات متحده عربی در تل آویو توافقنامه گمرکی که آخرین گام برای اجرای توافقنامه تجارت آزاد میان دو طرف است، امضا کردند.

فوری/ شنیده شدن صدای انفجار در نزدیکی کنسولگری آمریکا در اربیل

روسیا الیوم گزارش داد، وزارت خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد که این توافق به شرکت‌های اسرائیلی اجازه می‌دهد در مناقصات دولتی که توسط امارات متحده عربی برگزار می‌شود، شرکت کنند.

نتانیاهو در بیانیه‌ای که توسط وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی منتشر شد، گفت: توافقنامه صلح تاریخی که ما با امارات امضا کردیم همچنان ثمر بخش است و توافقنامه گمرکی که امروز امضا شد منجر به اجرای توافقنامه منطقه آزاد تجاری بین اسرائیل و امارات می‌شود.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی افزود: این توافق منجر به کاهش تعرفه‌های گمرکی و هزینه‌های زندگی در اسرائیل می‌شود و به تجارت بین اسرائیل و امارات رونق می‌بخشد و من مطمئن هستم که ما به افزایش دایره صلح اسرائیل با دیگر کشورهای منطقه ادامه خواهیم داد.

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی افزوده است: این توافق تعرفه‌های گمرکی کالاهای تولیدی را به میزان ۹۶ درصد کاهش می‌دهد.

وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی گفت: لازم الاجرا شدن توافقنامه تجارت آزاد، خبر مهمی برای اقتصاد اسرائیل برای تقویت روابط با امارات و شواهد اضافی از اهمیت پیمان ابراهیم است.

کوهن افزود که این روزها در تلاش هستیم تا توافقنامه ابراهیم را به کشورهای دیگر نیز بسط دهیم.

وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد که توافق منطقه آزاد تجاری بین اسرائیل و امارات محرک اصلی در تقویت همکاری‌های اقتصادی و تجاری بین اسرائیل و امارات خواهد بود.

حجم تجارت دوجانبه بین رژیم صهیونیستی و امارات در سال ۲۰۲۲ بالغ بر ۲.۵ میلیارد دلار (بدون احتساب نرم افزار و خدمات) بوده که امارات متحده عربی را به شانزدهمین شریک تجاری رژیم صهیونیستی در جهان تبدیل کرده است.

محمد آل خواجه سفیر امارات در تل آویو نیز در توییتی نوشت: امروز با وزیر خارجه اسرائیل قرارداد همکاری گمرکی امضا کردم که تجارت آزاد بین امارات و اسرائیل را فعال می‌کند.

رژیم صهیونیستی و امارات و بحرین در ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۰ توافقنامه‌های عادی سازی روابط را به امضا رساندند که کاخ سفید از آن به عنوان «توافقنامه‌های ابراهیم» نام برد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی