در پی بحران سیاسی در سرزمین‌های اشغالی؛

وزارت خارجه فرانسه یک بیانیه صادر کرد / احضار سفیر اسرائیل

کدخبر: ۵۶۳۶۵۳
اقتصادنیوز: وزارت امور خارجه فرانسه با صدور بیانیه‌ای نسبت به بحران سیاسی در سرزمین‌های اشغالی ابراز نگرانی کرد.
وزارت خارجه فرانسه یک بیانیه صادر کرد / احضار سفیر اسرائیل

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، وزارت امور خارجه فرانسه با صدور بیانیه‌ای نسبت به بحران سیاسی در سرزمین‌های اشغالی ابراز نگرانی و با احضار سفیر رژیم صهیونیستی، به رهبران این رژیم توصیه کرد تا از هرگونه اقدامی که منجر به تشدید اوضاع شود خودداری کنند.

چمدان‌های نتانیاهو و همسرش سوژه‌ صهیونیست‌ها شد + فیلم

در این بیانیه که یک نسخه آن در تارنمای وزارت امور خارجه فرانسه منتشر شد آمده است: فرانسه تحولات مربوط به اصلاحات قضایی در اسرائیل را با نگرانی دنبال می کند. این نشان دهنده وابستگی عمیق پاریس به اصول دموکراتیک است که اساس دوستی بین دو دولت را تشکیل می دهد.

بیانیه یادشده می‌افزاید: فرانسه از رهبران سیاسی اسرائیل می‌خواهد از هرگونه اقدام یا اظهاراتی که ممکن است بحران را تشدید، خودداری کنند. ما این پیام را به هیم واکسمن، کاردار سفارت اسرائیل در فرانسه هم که جمعه گذشته در وزارت امور اروپا و امور خارجه حاضر شد، اعلام کردیم.

طی ۱۲هفته گذشته، هزاران تن از ساکنان اراضی اشغالی در اعتراض به اصلاحات قضایی کابینه «نتانیاهو» تظاهرات برپا کرده‌ و برآوردها نشان می‌دهد که اواخر شب گذشته (یکشنبه)، ۶۰۰ هزار نفر در خیابان‌ها علیه نتانیاهو تظاهرات برپا کردند.

آدرین واتسون، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید روز یکشنبه طی بیانیه‌ای با اشاره به گفت‌وگوی تلفنی اخیر میان جو بایدن، رییس جمهوری ایالات متحده و نتانیاهو، تغییرات اساسی در نظام‌های دموکراتیک را مستلزم حمایت گسترده مردمی دانست. او نسبت به تحولات جاری در سرزمین‌های اشغالی ابراز نگرانی کرد.

پیتر استانو سخنگوی ارشد اتحادیه اروپا هم امروز ادعا کرد که اظهارنظر درباره «مسائل داخلی» اسرائیل، کار اتحادیه نیست و «این‌ها مسائلی است که باید توسط نهادها و افراد ذینفع در اسرائیل رسیدگی شود.»

بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی امروز (دوشنبه) از تعلیق طرح جنجالی خود خبر داد و طی سخنانی اعلام کرد که قصد دارد به رایزنی‌های در این رابطه فرصت دهد. با این حال گزارش‌ها حاکیست که اعتراضات در فلسطین اشغالی همچنان ادامه دارد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سرمایه؛

      اقتصادنیوز: در اولین روز معاملاتی هفته شاخص‌های بازار سهام ریزش سنگینی را ثبت کردند. هراس از درگیری نظامی میان ایران و…

    کارگزاری مفید