بایدن به ایرلند و انگلیس می رود

کدخبر: ۵۶۵۳۴۴
اقتصادنیوز: سخنگوی کاخ سفید از سفر «جو بایدن» رئیس جمهور ایالات متحده به ایرلند و انگلیس در هفته آینده خبر داد.
بایدن به ایرلند و انگلیس می رود

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد جو بایدن رئیس جمهور آمریکا هفته آینده به ایرلند و انگلیس سفر می کند.

مکرون راهی چین شد / جنگ اوکراین پایان می‌یابد؟

کارین ژان پی روز چهارشنبه به وقت محلی اعلام کرد بایدن ابتدا به بلفاست در ایرلند شمالی سفر خواهد کرد تا سالروز توافق بلفاست را که ۲۵ سال پیش امضا شده است، گرامی داشته و حمایت آمریکا از اقتصاد ایرلند شمالی را اعلام خواهد کرد.

به گفته سخنگوی کاخ سفید، این سفر از ۱۱ تا ۱۴ آوریل بطول خواهد انجامید. بایدن در ایرلند نیز در خصوص چالش های مشترک جهانی گفتگو خواهد کرد.

سخنگوی کاخ سفید ادامه داد که بایدن همچنین با مقامات ایرلند دیدارهای مختلفی برگزار خواهد کرد تا روابط دیرینه میان آمریکا و ایرلند را گرامی بدارد.

در اواخر فوریه، انگلیس و اتحادیه اروپا در مورد اختلاف شدید خود بر سر قوانین تجاری برگزیت(خروج انگلیس از اتحادیه اروپا) برای ایرلند شمالی به توافق رسیدند.

این توافق تضمین می‌کند هیچ بازرسی جدیدی بر روی کالاهایی که از مرز زمینی بین ایرلند شمالی و جمهوری ایرلند که بخشی از اتحادیه اروپا است، وجود نخواهد داشت.

این توافق تنش بین لندن و واشنگتن را کاهش داد. دولت بایدن نسبت به ادامه موفقیت پیمان بلفاست (جمعه نیک) ابراز نگرانی کرده بود که به بیشتر خشونت ها در ایرلند شمالی که از اواخر دهه ۱۹۶۰ حاکم بود، پایان داد.

سخنگوی کاخ سفید توضیحی درباره جزییات  بایدن به انگلیس ارائه نداد و آن را موکول به روزهای آتی کرد .

تیتر یک
کارگزاری مفید