در گفتگوی ابراهیم رئیسی با رئیس‌جمهور قزاقستان چه گذشت؟

کدخبر: ۵۶۷۲۶۸
اقتصادنیوز: رئیس جمهور کشورمان گفت: در حالی که شاهد انفعال مجامع بین‌المللی در برابر جنایات و تجاوزگری رژیم صهیونیستی هستیم، تنها پیام قاطع اتحاد و همبستگی مسلمانان می‌تواند از گسترش این تجاوزگری‌ها جلوگیری کند.
در گفتگوی ابراهیم رئیسی با رئیس‌جمهور قزاقستان چه گذشت؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر امروز جمعه در گفتگوی تلفنی با «قاسم ژومارت توکایف» رئیس جمهور قزاقستان با تبریک ماه رمضان گفت: موضوعات مختلف جهان اسلام، به ویژه تجاوز و بی‌حرمتی رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی، غزه و لبنان می‌طلبد که کشورهای اسلامی برای مقابله با این اقدامات تجاوزکارانه رایزنی‌ها و همکاری بیشتری داشته باشند.

عضو مجلس خبرگان: رژیم صهیونیستی قطعا نابود می شود

رئیس جمهور با اشاره به ابتکار ارائه شده توسط کشورمان برای برگزاری نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی افزود: در حالی که شاهد انفعال مجامع بین‌المللی در برابر جنایات و تجاوزگری رژیم صهیونیستی هستیم، تنها پیام قاطع اتحاد و همبستگی مسلمانان می‌تواند از گسترش این تجاوزگری‌ها جلوگیری کند.

رئیسی در بخش دیگری از این گفتگوی تلفنی قزاقستان را همسایه و دوست صمیمی ایران دانست و اظهار داشت: در زمینه حمل و نقل، ایران بهترین گزینه برای دسترسی سریع و ترانزیت مطمئن قزاقستان به آب‌های آزاد است. همچنین توانمندی‌های بالای ایران در عرصه خدمات فنی و مهندسی به ویژه در بخش معدن، می‌تواند در گسترش همکار‌ی‌های دو کشور مورد توجه قرار گیرد.

«قاسم ژومارت توکایف» رئیس جمهور قزاقستان نیز در این گفتگوی تلفنی با تشکر از تماس آیت‌الله رئیسی و تبریک متقابل ماه رمضان گفت: کاملا با جنابعالی موافقم که کشورهای مسلمان باید مسائل جهان اسلام را با تقویت همکاری‌ها و گسترش رایزنی‌های متقابل حل و فصل کنند.

رئیس جمهور قزاقستان همچنین ایران و قزاقستان را همسایگان صمیمی و شرکایی مطمئن برای یکدیگر توصیف و تصریح کرد: دو کشور ظرفیت‌های بسیار خوبی برای ارتقای سطح همکاری‌ها با هم دارند و باید همه تلاش خود را برای تسریع در اجرای توافقات قبلی به کار بگیریم.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی