آمریکا و کره جنوبی بزرگترین رزمایش نظامی را برگزار می کنند

کدخبر: ۵۷۱۸۸۴
وزارت دفاع کره جنوبی از برگزاری بزرگترین رزمایش مشترک آمریکا و کره جنوبی در ماه جاری به مناسبت هفتادمین سالگرد روابط دو کشور و هفتادو پنجمین سالگرد تاسیس ارتش کره جنوبی خبر داد.
آمریکا و کره جنوبی بزرگترین رزمایش نظامی را برگزار می کنند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، وزارت دفاع کره جنوبی امروز شنبه اعلام کرد بزرگترین رزمایش مشترک آمریکا و کره جنوبی در ماه جاری به مناسبت هفتادمین سالگرد روابط دو کشور و هفتادو پنجمین سالگرد تاسیس ارتش کره جنوبی برگزار خواهد شد.

 خبرگزاری یونهاپ گزارش داد، براساس اطلاعات وزارت دفاع کره جنوبی قرار است از ۲۵ مه تا ۱۵ ژوئن (۴ خرداد تا ۲۴ تیر) آمریکا و کره جنوبی بزرگ ترین رزمایش خود را برای ۵ بار در میدان تمرینی سئونگجین فابر در پوچئون واقع در ۵۲ کیلومتری شمال شرقی سئول انجام دهند.

پس لرزه اظهارات یک مقام سابق روسیه/ سفیر مسکو احضار شد

رزمایش امسال بزرگ ترین رزمایش مشترک دو کشور خواهد بود و قرار است سیستم های سلاح های پیشرفته از جمله جنگنده های اف-۳۵ ای، بالگردهای جنگنده آپاچی ای اچ-۶۴، تانک های کی-۲ و موشک اندازهای چندمنظوره چونمو در این رزمایش شرکت کنند.

بیش از ۱۰ رزمایش اینچنینی از سال ۱۹۷۷ که به شکل مشترک و یا به تنهایی از سوی کره جنوبی انجام شده است. آخرین رزمایش مشابه در سال ۲۰۱۷ با بسیج کردن ۴۸ واحد نظامی کره جنوبی و آمریکا با شرکت بیش از ۲ هزار سرباز انجام شد.

به عنوان بخشی از برنامه برای برگزاری مراسم کره جنوبی، این کشور همچنین به دنبال برگزاری مراسم روز نیروهای ارتش این کشور با شرکت نیروهای آمریکایی در اواخر ماه سپتامبر سال جاری میلادی است.

کره جنوبی و آمریکا پیمان مشترک دفاعی خود را در اکتبر ۱۹۵۳ پس جنگ کره امضا کردند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی