حملات جنگنده‌های اسرائیلی به نوار غزه برای ترور هدفمند + فیلم

کدخبر: ۵۷۲۴۹۴
اقتصادنیوز: جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به منظور ترور هدفمند اعضای ارشد و سران جنبش جهادی اسلامی، به شهرهای غزه، رفح و خان‌یونس حمله کردند.
حملات جنگنده‌های اسرائیلی به نوار غزه برای ترور هدفمند + فیلم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، رسانه‌های فلسطینی بامداد سه‌شنبه از وقوع انفجارهای قدرتمندی در غرب و مرکز شهر غزه خبر دادند.

گفت‌و‌گوی تلفنی بلینکن با وزیر خارجه رژیم صهیونیستی + جزئیات

دقایقی بعد سخنگوی ارتش رژیم تروریست صهیونیستی که جنگنده‌های این رژیم در حال هدف قرار دادن مواضع گروه مقاومت جهاد اسلامی در نوار غزه هستند.

دقایقی بعد خبرگزاری فلسطینی «شهاب» گزارش داد که یک منطقه در شهر رفح واقع در نوار غزه نیز هدف حملات جنگنده‌های صهیونیستی قرار گرفته است.

منابع اطلاعاتی عبری‌زبان نیز ادعا می‌کنند که این حملات به دو آپارتمان در شهرهای غزه و رفح انجام شده و احتمالا ترور هدفمند اعضای ارشد از سران جنبش جهاد اسلامی است.

خبرگزاری فلسطینی «صفا» نیز لحظاتی بعد نوشت که حملات شدیدی به شهر خان‌یونس توسط جنگنده‌های رژیم کودک‌کُش صهیونیستی در حال انجام است.

چشم‌انتظاری تایوان برای بسته تسلیحاتی 500 میلیون دلاری آمریکا

روزنامه عبری «یدیعوت آحارونوت» هم مدعی است که در حملات به غزه و رفح، حداقل ۳ نفر از اعضای ارشد جنبش جهاد اسلامی کشته شدند.

فرماندهی بخش جنوبی ارتش صهیونیستی در پیام هشداری به ساکنان تمام شهرک‌های صهیونیست‌نشین مجاور و نزدیک نوار غزه، از آنها خواست فوراً به پناهگاه‌ها بروند و به‌دلیل احتمال حملات راکتی تا اطلاع ثانوی آنجا باقی بمانند.

دقایقی بعد شبکه «الجزیره» خبر داد که منابع مقاومت فلسطین به خبرنگار این شبکه در نوار غزه گفتند که یک فرمانده برجسته در گردان‌های قدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی در این حملات ترور شده است.

رسانه‌های فلسطینی نیز ضمن تایید شهادت حداقل یک نفر در این حملات، گزارش دادند که چندین مجروح با حال وخیم نیز به بیمارستان منتقل شده‌اند.

ساعتی بعد منابع فلسطینی ضمن تایید به شهادت رسیدن چند فرمانده سرایا القدس و برخی اعضای خانواده‌های آنها گفتند که پیکرهای حداقل ۹ شهید به بیمارستان رسیده است.

رسانه‌های صهیونیستی از جمله یدیعوت ادعا می‌کنند «جهاد الغنام»، «خلیل البهتینی» و «مبارک عزالدین» فرماندهانی هستند که در حملات به رفح، غزه و خان‌یونس، به شهادت رسیدند.

شبکه الجزیره نیز گزارش داد که «یوآف گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی جلسه‌ای را با فرماندهان ارتش و سران امنیتی این رژیم برگزار کرده و صبح سه‌شنبه نیز جلسه کابینه امنیتی تل‌آویو تشکیل می‌شود. 

خبرنگاران فلسطینی در واکنش به این ترورها نوشتند که این یادآور حملات غافلگیرکننده رژیم صهیونیستی به سران جنبش مقاومت حماس در سال ۲۰۰۸ است که سرآغاز جنگی آن سال شد.

این در حالی است که پیشتر یک مقام ارشد صهیونیست ادعا کرده بود که هیچ چاره‌ای، جز حمله نظامی به نوار غزه وجود ندارد و این مسئله فقط نیازمند زمان است.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید