توضیحات مهم اسلامی درباره برجام/ آژانس مسئول مذاکرات نیست

کدخبر: ۵۷۴۲۲۱
رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: روابط ایران و آژانس طبق بیانیه تهران برقرار و در حال تداوم است.
توضیحات مهم  اسلامی درباره برجام/ آژانس مسئول مذاکرات نیست

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، محمد اسلامی در حاشیه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در رابطه با مذاکرات برجام، اظهار کرد: آژانس مسئول مذاکرات نیست، مسئولیت به عهده گروه ۱+۵  است. روابط ایران و آژانس براساس پادمان و NPT برقرار است و نظارت‌ها ادامه دارد و هیچ خدشه‌ای در آن نبوده و خللی به وجود نیامده است و تداوم دارد.

رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: گروسی از همکاری با ایران ابراز رضایت کرده اما نکته مهم این است که آژانس انرژی اتمی طرف مذاکره ما در برجام نیست.

وی در پاسخ به پرسشی درباره کاهش نظارت‌ها در مراکز هسته‌ای، گفت: خیر چنین چیزی نیست. روابط ایران و آژانس طبق بیانیه تهران برقرار و در حال تداوم است.

اسلامی در پاسخ به پرسشی درباره لغو تحریم تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر امسال، گفت: بله، طبق برجام باید همه این تحریم‌ها برداشته شوند.

رئیس سازمان انرژی اتمی در پاسخ به پرسشی درباره اینکه اگر لغو تحریم‌ها رخ ندهد چه اتفاقی می‌افتد، گفت: این بحث دیگری است. آمریکا از برجام خارج شده و مذاکراتی که دارد انجام می‌شود برای بازگشت آمریکا به برجام است تداوم هم  داشته است ولی باید در این زمینه با مسئولان وزارت خارجه صحبت کنید.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید