واکنش کنعانی به اظهارات آمریکا و کشورهای اروپایی علیه ایران

کدخبر: ۵۷۴۸۸۵
سخنگوی وزارت خارجه به اظهارات مداخله‌جویانه جدید برخی مقامات آمریکائی و اروپایی علیه ایران واکنش نشان داد.
واکنش کنعانی به اظهارات آمریکا و کشورهای اروپایی علیه ایران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار داشت: سیاستمداران غربی به جای مداخله در امور داخلی سایر کشورها و نمایش چهره‌ای به ظاهر بشردوستانه از خود، بهتر است صدای اعتراضات شهروندان خود را بشنوند و وقت خود را مصروف تامین حقوق انسانی و مطالبات شهروندی آنان کنند.

کنعانی ادامه داد: نقض گسترده حقوق اولیه شهروندان غربی از جمله حق آزادی بیان و توسل پلیس و نیروهای امنیتی به خشونت مُفرَط علیه مردم معترض در اروپا و آمریکا در کنار صدور بیانیه‌های سیاسی در مورد قوانین داخلی سایر کشورها، به وضوح نشان دهنده استفاده ابزاری از حقوق بشر بمنظور پیشبرد اهداف و تحقق منافع نامشروع سیاسی است.

ایران و آمریکا در زمینه انرژی اتمی همکاری می کنند!

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تصریح کرد: بسیار مضحک است که  کسانی که خود سابقه سنگینی از نقض فاحش حقوق بشر علیه دیگر ملت ها را دارند و در کشور خود نیز علنا مشغول نقض حقوق شهروندان خود هستند و نیز در مقابل فجایع و جنایات روزمره رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین سکوت کرده و حتی موضع حمایتی می‌گیرند، در مورد اجرای احکام قضائی نسبت به قاتلان و ترویج دهندگان خشونت علیه جان و آرامش و امنیت مردم ایران اظهارنظر می کنند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی تاکید کرد: اروپا و آمریکا صلاحیت قانونی، قضایی و اخلاقی برای اظهار نظر در موضوعات قضائی و حقوق بشری دیگر کشورها را ندارند.

 

تیتر یک
کارگزاری مفید