آمریکا ۲۶ فرد و نهاد مرتبط با «الشباب» را تحریم کرد

کدخبر: ۵۷۵۸۹۱
اقتصادنیوز: وزارت خزانه داری آمریکا ۲۶ فرد و نهاد مرتبط با گروه تروریستی الشباب را تحریم کرد.
آمریکا ۲۶ فرد و نهاد مرتبط با «الشباب» را تحریم کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،‌ وزارت خزانه داری آمریکا روز چهارشنبه به وقت محلی اعلام کرد این تحریم ها شامل ۱۵ تسهیل کننده مالی، چهار قاچاقچی زغال چوب و هفت شرکت مرتبط با آنها می شود.

در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا آمده است: این اقدام رهبران کلیدی منطقه‌ای، وابستگان آنها و اعضای گروه تروریستی در سومالی را هدف قرار می‌دهد که به صورت گسترده از فعالیت های الشباب، از جمله تسهیل مالی، فعالیت‌های تجاری، تولید مواد منفجره دست ساز و قاچاق غیرقانونی زغال چوب از سومالی حمایت می کنند.

برایان نلسون معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی گفت: تحریم های امروز اتکای الشباب به شبکه‌ ای از عوامل و نهادهای منطقه‌ای و بین‌المللی را نشان می دهد که بودجه آن را تأمین و از فعالیت‌های مخرب این گروه از جمله ساخت و کارگذاری مواد منفجره در جوامع محلی و ترویج فساد حمایت می کنند.

وی مدعی شد: آمریکا همچنان متعهد به استفاده از اختیارات خود جهت حمایت از شرکا از جمله دولت مرکزی سومالی در تلاش های آنها برای مقابله با تهدیدات تروریستی است که ثبات و امنیت ملی و منطقه ای را تضعیف می کند.

گروهک تروریستی الشباب که اوایل سال ۲۰۰۴ اعلام موجودیت کرد، شاخه گروه القاعده است که مسئولیت عملیات‌ تروریستی زیادی را در آفریقا برعهده گرفته که منجر به کشته شدن صدها نفر شده است.

این گروه بارها به نظامیان دولتی و نیروهای صلح‌بان اتحادیه آفریقا در موگادیشو پایتخت سومالی یورش برده‌ و چند عملیات‌ خونبار را هم در سایر نقاط آفریقا اجرا کرده است.

تیتر یک
کارگزاری مفید