بیانیه جهاد اسلامی درباره سفر اخیر هیات این جنبش به ایران

کدخبر: ۵۸۲۰۲۳
اقتصادنیوز: جنبش جهاد اسلامی فلسطین گزارشی از دیدار اخیر اعضای ارشد این جنبش با مقامات ایرانی ارائه کرد.
بیانیه جهاد اسلامی درباره سفر اخیر هیات این جنبش به ایران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، جنبش جهاد اسلامی فلسطین، عصر امروز (جمعه)، درباره سفر اخیر هیأت این جنبش به ایران بیانیه‌ای صادر کرد.

این جنبش اعلام کرد: «هیأت جهاد اسلامی فلسطین به ریاست برادر زیاد النخاله دبیرکل [جهاد اسلامی] سفر چندروزه خود به تهران را به پایان رساند و با مقامات ارشد ایران به‌ویژه رهبر انقلاب حضرت [آیت‌الله] سید علی خامنه‌ای و چند مقام ارشد و مسئولان کشوری دیدار کرد.»

واکنش پاکستان به بیانیه مشترک آمریکا و هند

در ادامه این بیانیه آمده است: «هیأت [جهاد] با این مقامات اوضاع فلسطین و تجاوزات صهیونیستی علیه مردم فلسطین در قدس، کرانه باختری و غزه و راه‌های مقابله با آن‌ را مورد بحث و بررسی قرار داد. دبیرکل [جهاد اسلامی] به دستاوردهای مقاومت فلسطین و سرایا القدس (شاخه نظامی جهاد اسلامی) در جنگ «ثأرالاحرار» پرداخت و بر تداوم مقاومت مردم فلسطین تا زمان آزادسازی خاک فلسطین -به‌اذن‌الهی- تاکید کرد.»

جهاد اسلامی در عین حال اشاره کرد: «مقامات ایرانی‌ای که اعضای هیأت با آن‌ها دیدار کردند، بر ایستادگی جمهوری اسلامی در کنار مردم فلسطین و ادامه حمایت آن‌ها از مقاومت تا زمان ستاندن حقوق مشروع تاکید کردند. و در پایان سفر، هیأت [جهاد اسلامی] از جمهوری اسلامی بابت استقبال گرم و میهمان‌نوازی تشکر کرد.»

 اخیرا «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس و زیاد النخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین، هر کدام در قالب هیأت‌هایی به ایران سفر کردند و رایزنی‌های مبسوطی را با مقام‌های ارشد کشورمان داشتند.

زیاد النخاله، شامگاه دوشنبه، گفت که سفرش به ایران در زمانی مهم و پس از جنگ «ثأرالاحرار» انجام شده است. النخاله که با شبکه «العالم» مصاحبه می‌کرد، تأکید کرد که در حضور فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با جنبش حماس دیدار مهمی انجام داده است و پیش‌بینی می‌کند دیدارهای مشترکی با سایر گروه‌های مقاومت با حضور مسئولین ایرانی در آینده نزدیک برگزار شود.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید