ادعای جدید کرملین درباره اوکراین

کدخبر: ۵۸۴۷۶۹
اقتصادنیوز‌: سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه گفت: حل و فصل سیاسی و دیپلماتیک درگیری اوکراین در حال حاضر به دلیل انکار این امکان توسط رژیم کی یف که از سوی ایالات متحده هدایت می شود، در دسترس نیست.
ادعای جدید کرملین درباره اوکراین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه امروز جمعه اعلام کرد: احتمال تماس میان پوتین و اردوغان در آینده نزدیک منتفی نیست؛ به محض تعیین زمان آن اطلاع رسانی خواهد شد.

فوری / تیراندازی مرگبار در یک مسجد به روی نمازگزاران

تاس گزارش داد، سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه در این خصوص ادامه داد: مذاکرات میان اردوغان و زلنسکی را به دقت دنبال می کنیم. روسیه هرگز درهای مذاکره در خصوص اوکراین را نبسته است؛ اما اکنون چشم اندازی برای آن وجود ندارد.

«دیمیتری پسکوف» افزود: حل و فصل سیاسی و دیپلماتیک درگیری اوکراین در حال حاضر به دلیل انکار این امکان توسط رژیم کی یف که از سوی ایالات متحده هدایت می شود، در دسترس نیست. مهم ترین چیز برای روسیه دستیابی به اهداف عملیات ویژه است.

یک رسانه معتبر روسی فاش کرد که رئیس جمهور ترکیه در دیدار با همتای اوکراینی خود پیشنهاد میزبانی ترکیه برای مذاکرات صلح با روسیه را به ولودیمیر زلنسکی خواهد داد.

وبگاه خبری روسیا الیوم بامداد جمعه به نقل از خبرگزاری تاس روسیه گزارش داد که یک منبع آگاه در دولت ترکیه فاش ساخت که در جریان سفر کاری امروز (جمعه) زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین به آنکارا که به دعوت رجب طیب اردوغان صورت می‌پذیرد، رئیس جمهور ترکیه تلاش خواهد کرد در کنار توافقنامه غلات، موضوعات مشترک فیمابین دیگری نیز مطرح کند.

توصیه‌ مهم سردار رادان به همسران کارکنان انتظامی

بر پایه این گزارش، یک مقام مطلع در ریاست جمهوری ترکیه به خبرگزاری تاس روسیه فاش ساخت که اردوغان به علت روابط گرمی و صمیمی که با پوتین و زلنسکی دارد، ممکن است موضوع میزبانی آنکارا برای مذاکرات صلح میان روسیه و اوکراین را در جریان نشست امروز با زلنسکی مطرح کند.

منابع روسی گزارش دادند که سفر امروز زلنسکی به ترکیه در شرایطی رخ می‌دهد که رئیس جمهور بلاروس اخیراً در نطقی رسانه‌ای از احتمال آغاز مذاکرات صلح میان روسیه و اوکراین در فصل پاییز خبر داد.

محافل سیاسی ترکیه به خبرگزاری تاس روسیه پیشتر گزارش داده بودند که اردوغان با جدیت به دنبال برگزاری مذاکرات صلح میان دو کشور به میزبانی آنکارا با هدف پایان دادن به جنگ و تحقق صلح است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی