ادعای معاون رئیسی درباره زنان زندانی در آمریکا

کدخبر: ۵۸۵۲۵۰
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده می‌گوید آمریکا در بسیاری از جنایاتی که در زمینه حقوق زنان روی می‌دهد، رتبه نخست را دارد.
ادعای معاون رئیسی درباره زنان زندانی در آمریکا

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از میزان، انسیه خزعلی، معاون رئیس‌ جمهور در امور زنان و خانواده، ضمن اشاره به وضعیت حقوق بشر در کشورهای غربی و ادعاهای متناقض این کشورها، گفت: آمریکا با نقاب دموکراسی، دفاع از حقوق بشر و دفاع از آزادی که بر چهره خود زده، توانسته است بسیاری از مشکلات خود را بپوشاند و خود را به عنوان مدعی دفاع از حقوق بشر در جامعه بین‌المللی معرفی کند.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه آمریکا متهم اصلی است و ما باید چهره واقعی آمریکا را نشان دهیم، اظهار کرد: آمریکا در داخل در بسیاری از موضوعاتی که مربوط به حقوق زنان است وضعیت خوبی ندارد.

خزعلی عنوان کرد: آمریکا در بسیاری از مسائلی که مربوط به امور زنان است ظلم مضاعفی را بر زنان روا می‌دارد؛ چه با قوانینی که در داخل اجرا می کند و چه با رویه‎ها و عملکردهایی که دارد.

معاون رئیس جمهور همچنین به برخی از موارد نقض حقوق بشر در داخل آمریکا اشاره کرد و گفت: زنان زندانی، افرادی که به دست پلیس در این کشور به قتل می‌رسند به خصوص زنان و زنان سیاه‎پوست، همچنین افرادی که در محیط‌‎‌های کاری و اداری و در محیط خانه هدف تجاوز و تعدی قرار می‌گیرند، از این موارد است که اگر به خوبی آشکار و بیان شود، آمریکا رتبه نخست را در بسیاری از جنایات و نقض حقوق زنان به خود اختصاص می‌دهد.

خزعلی، بیان کرد: آمریکا با سرپوش گذاشتن بر جنایات خود، در مقام مدعی قرار می‎گیرد و علیه کشورهایی مانند ایران که زنان در آن پیشرفت شایان و قابل توجهی داشته و دارند، اتهام‌زنی می‌کند و با یک حرکت سیاسی و غیرقانونی زنان را سرکوب می‌کند.

وی در بخشی دیگر ضمن اشاره به تحولات اخیر فرانسه، تاکید کرد صحنه‌هایی که در فرانسه مشاهده شد سراسر خشونت و برخوردهای تند بود که تحت هیچ عنوانی قابل توجیه نیست.

به گفته خزعلی، سیطره و جنگ رسانه‎ای که علیه ایران راه می‌اندازند در این موارد ساکت می‌شود و بسیاری از رویدادهای فرانسه را بیان نمی‌کند.

معاون رئیس‌ جمهور در امور زنان و خانواده همچنین با اشاره به اغتشاشات سال گذشته در کشورمان، یادآور شد: کشورهای غربی در اغتشاشات سال گذشته در ایران شروع به فضاسازی کردند؛ ما باید چهره واقعی این کشورها را بشناسانیم تا همه ببینند کشورهایی که مدعی هستند اگر یکی از مواردی که در فرانسه روی داد، در ایران اتفاق می‌افتاد چگونه برخورد می‌کردند.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید