اصولگرایان به دنبال کاندیداتوری لاریجانی در انتخابات؟

کدخبر: ۵۸۹۳۰۷
یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: آقای لاریجانی ظرفیتی است که باید او را حفظ کرد. او از سرمایه‌های جبهه اصولگرایی است و در این جبهه سیاسی رشد کرده است؛ پس نباید بگذاریم که از دایره اصولگرایان خارج شود.
اصولگرایان به دنبال کاندیداتوری لاریجانی در انتخابات؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نامه نیوز، برخی تحلیل‌ها حکایت از آن دارد که اگر علی لاریجانی وارد انتخابات مجلس شود، با حمایت بخش‌هایی از نیروهای اصولگرا وارد خواهد شد. اما این نکته چه‌قدر می‌تواند درست باشد؟ آیا لاریجانی‌ می‌خواهد به پایگاه سنتی خود بازگردد و آیا اصولگرایان حاضر به حمایت از او می‌شوند؟

امیررضا واعظ آشتیانی، فعال سیاسی اصولگرا، درباره این موضوع به «نامه‌نیوز» گفت: «خانواده اصولگرایی بسیار بزرگ است و جریان‌های مختلف در این خانواده حضور دارند و هنوز هم هستند کسانی که مش سیاسی آقای لاریجانی را قبول داشته باشند. آقای لاریجانی هم هنوز در قطار انقلاب اسلامی است و هیچکس هم نباید او را از این قطار پیاده کند. قطار انقلاب متعلق به همه کسانی است که نظام اسلامی را قبول دارند و به ولایت معتقدند. در این راستا همه باید به فرمایشات متعدد رهبر انقلاب اسلامی درباره ضرورت حفظ وحدت توجه کنیم و البته توصیه‌های امام(ره) که همواره بر موضوع وحدت تأکید می‌کردند. اگر در مسیر وحدت حرکت کنیم حتما نخواهیم گذاشت که آسیبی به کشور وارد شود؛ بنابراین نمی‌شود متر در دست گرفت و اندازه زد و گفت که آقای لاریجانی در مکتب انقلاب اسلامی تعریف نمی‌شود. حتما چنین کاری نادرست است».

او ادامه داد: «با این همه، نقدی که متوجه آقای لاریجانی است، این است که او با دولت آقای روحانی همسویی کرده است. دولت آقای روحانی هم فراز و نشیب‌هایی داشته است و من هم در حوزه‌های اقتصاد، صنعت و سیاست منتقد دولت او بودم و حتی اصلاح‌طلبان هم در اواخر دولت دوازدهم، دولت را به چالش کشیدند».

این تحلیلگر مسائل سیاسی همچنین بیان کرد: «آقای لاریجانی ظرفیتی است که باید او را حفظ کرد. او از سرمایه‌های جبهه اصولگرایی است و در این جبهه سیاسی رشد کرده است؛ پس نباید بگذاریم که از دایره اصولگرایان خارج شود و صدالبته نباید اجازه دهیم که جریان‌های دیگر پیش‌قدم در جذب او شوند. آقای لاریجانی در برخی موارد مواضع انقلابی نداشته است و بیشتر مصلحت‌اندیشانه رفتار کرده است. حالا ممکن است برخی با روحیه‌ای انقلابی به مصلحت انقلاب و کشور برسند و برخی هم با مصلحت‌اندیشی به حفظ ارزش‌های انقلابی دست یابند. مسئله این است که اگر برای فردی انقلاب اسلامی مهم باشد ولو مسیر متفاوت از آنچیزی که ما در نظر داریم باشد، باید او را حفظ کنیم و از مرزبندی‌ها و دشمن‌تراشی‌ها بپرهیزیم. من هم دوستانی دارم که نوع نگاه متفاوتی در حوزه سیاست با آنها دارم. قرار نیست همه دوستان ما دقیقا عین ما فکر کنند. حالا شخصیت‌های سیاسی در مراسم عزاداری امام حسین(ع) با هم دیدار داشته‌اند، اتفاق خوبی است و اصلا عین وحدت است. محور همه باید وحدت باشد و نباید چندان به فرعیات اهمیت دهیم».

واعظ آشتیانی در پایان گفت: «اصولگرایان باید هر طور که شده وحدت حداکثری داشته باشند زیرا اگر اختلافی شود و تفرقه‌ای به وجود آید، هیچ بعید نیست اصلاح‌طلبان حتی با نیروهایی ناشناس رأی بیاورند. همه باید دست از سهم‌خواهی بردارند تا جبهه اصولگرایی به توفیق برسد و شک نکنید که اگر لجبازی‌ در کار باشد، نتیجه انتخابات مجلس مطلوب نیروهای اصولگرا نخواهد بود».

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید