معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع:

تولید موشک در کشور دو برابر شده است

کدخبر: ۵۹۲۸۱۷
اقتصادنیوز: معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع گفت: تولید موشک در وزارت دفاع رشد دوبرابری داشته و متخصصان صنعت دفاعی کشور موفق به تولید موشک فراصوت شده اند.
 تولید موشک در کشور دو برابر شده است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، امیر دریادار ستاد مهدی خواجه‌امیری در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه شیراز بیان کرد: ۳۱ مرداد ماه به عنوان روز صنعت دفاعی در کشور معرفی شده است از اینرو شاهد هستیم که بومی سازی و رشد تولیدات صنعت دفاعی در کشور به سرعت در حال انجام است به گونه‌ای که تولید موشک در کشور دو برابر شده است.

وی افزود: یکی از مطالبات رهبری در خصوص وزارت دفاع، افزایش توان در تمامی حوزه‌ها است از اینرو با برنامه ریزی های صورت گرفته، وزارت دفاع در تلاش است که تمامی مطالبات رهبری به صورت ۱۰۰ درصدی محقق شود.

خواجه امیری اضافه کرد: ناوشکن «دنا» یکی از جدیدترین و به روز ترین تجهیزان نظامی است که توان مقابله با هر تهیدی را دارا است این در حالی است که با توجه به تنوع و نوع تهدیدات در جهت تحریم ناپذیری صنعت دفاعی برنامه‌های ویژه ای در کشور در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه تولید محصولات دفاعی در وزارت دفاع در همه عرصه‌ها دنبال می‌شود و برای ایجاد آمادگی رزمی باید توان رزمی را افزایش داد، گفت: حفظ امنیت ملی، منطق‌های و جهانی اولویت وزارت دفاع است و همواره روی ارتقا تجهیزات کار می‌شود.

خواجه امیری اظهار کرد: علی‌رغم تحریم، خرابکاری صنعتی و حتی جاسوسی هنوز دشمنان نتوانستند جلوی پیشرفت صنایع دفاعی کشور ما را بگیرند.

او تاکید کرد: دشمن هر روز در تلاش برای آسیب رسانی به کشور است از این رو نباید توسعه سیستم‌های دفاعی در کشور متوقف شود از این رو وزارت دفاع هر روز در تلاش بوده تا به‌روز ترین تجهیزات نظامی در اختیار نیروهای توانمند جمهوری اسلامی ایران قرار بگیرد.

معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع عنوان کرد: قدرت دفاعی ایران در سطحی است که رزم دریایی، هوایی زمینی، فضایی، بیولوژیکی، سایبری، ترکیبی و … را می‌توانیم به بهترین نحو پوشش دهیم.

وی با بیان اینکه در حوزه ساخت پهپاد جزو معدود کشورهایی هستیم که توان تولید آن را داریم، گفت: تعامل نظامیان صنعت دفاعی با نخبگان امر مهمی است که از همین جا از همه نخبگان این عرصه و دانشگاهیان برای مشارکت در توسعه صنعت دفاعی دعوت به عمل می‌آید.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید