بازتاب گسترده دیدار امیرعبداللهیان از عربستان در رسانه‌های جهان

کدخبر: ۵۹۲۸۴۷
اقتصادنیوز: رسانه‌های جهان، دیدار امیرعبداللهیان، وزیر خارجه کشورمان از عربستان را بازتاب داده و آن‌ را عامل تقویت صلح و ثبات منطقه‌ای ارزیابی کردند.
بازتاب گسترده دیدار امیرعبداللهیان از عربستان در رسانه‌های جهان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، رسانه های بین المللی، دیدار وزیر خارجه ایران از عربستان سعودی را بازتاب داده و آن‌را عامل تقویت صلح و ثبات منطقه‌ای ارزیابی کردند.

خبرگزاری رویترز با انعکاس خبر دیدار وزیر خارجه ایران با مقامات عربستان گزارش داد، این دیدار حاکی از ارتقای سطح روابط تهران و ریاض از ماه مارس است.

این رسانه غربی افزود: بعد از سال ها رقابت (در منطقه غرب آسیا)، اکنون ایران و عربستان رویکرد خود را تغییر داده اند.

اولین اظهارات امیرعبداللهیان در راه بازگشت از عربستان + فیلم

خبرگزاری دویچه‌وله آلمان نیز در این باره نوشت: دیدار وزیران خارجه ایران و عربستان، جدید ترین نشانه بهبود روابط بین دو رقیب منطقه ‌ای است.

روزنامه «گلف نیوز» امارات نیز نوشت: این دیدار در حالی صورت گرفت که دولت های دو کشور تلاش می کنند تنش ها بین دو ملت را کاهش دهند.

خبرگزاری فرانس۲۴ نیز افزود: ایران در ماه های اخیر، فعالیت های دیپلماتیک خود را در جهت بهبود اقتصاد و ارتقای روابط بین المللی افزایش داده و روابط با کشورهای عربی را ارتقا بخشیده است.

این رسانه غربی درباره تاثیرات منطقه ای بهبود روابط تهران و ریاض نوشت: از زمان بهبود روابط این دو قدرت منطقه ای، روابط ریاض با سوریه بهبود یافته و تلاش ها برای رسیدن به صلح در یمن افزایش یافته است.

خبرگزاری الجزیره قطره نیز نوشت: ایران و عربستان دو طرف مقابل در جنگ یمن بودند و این دیدار امیدها برای صلح در منطقه از جمله یمن را افزایش داده است.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز جمعه با محمد بن‌ سلمان ولیعهد عربستان سعودی در جده دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، این نخستین دیدار رسمی یک مقام عالی کشورمان با محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی پس از عادی سازی روابط دو کشور است.

پیش از این دیدار نیز روز گذشته (پنجشنبه) وزیر امور خارجه با همتای سعودی خود رایزنی و در نشست خبری مشترک شرکت کرده بود.

دیدار با ولیعهد سعودی در حالی انجام می‌شود که دو ماه قبل فیصل بن‌ فرحان وزیر خارجه این کشور در سفری به تهران با وزیر امور خارجه و رئیس جمهور کشورمان دیدار و دعوت‌نامه رسمی ملک سلمان برای سفر آیت‌الله رئیسی را به عربستان سعودی ابلاغ کرد.

امیرعبداللهیان روز گذشته به ریاض سفر کرد و پس از دیدار با همتای خود و بازدید از سفارت کشورمان، بامداد جمعه وارد جده شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید