بازداشت یک زن برای جلوگیری از آتش زدن قرآن

کدخبر: ۵۹۲۸۷۲
پلیس سوئد زنی را که در مقابل سفارت ایران در استکهلم سعی داشت جلوی هتک حرمت به قرآن از سوی یک فرد را بگیرد، بازداشت کرد.
بازداشت یک زن برای جلوگیری از آتش زدن قرآن

به گزارش  اقتصادنیوز و به  نقل از الجزیره انگلیسی، تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد که این زن با عجله به سمت سلوان مومیکا می‌رود و پودر سفید کپسول آتش نشانی را به سمت او می‌پاشد و سپس افسران پلیس لباس شخصی وی را بازداشت کرده و از صحنه دور می‌کنند.

مومیکا که در روز جمعه از این اقدام شوکه شده بود, پس از بازداشت این زن, به اقدام شنیع خود که توسط پلیس مجوز آن داده شده بود، ادامه داد.

سخنگوی پلیس توو هاگ سخنگوی پلیس گفت که این زن که نام او توسط پلیس منتشر نشده است، به ظن اخلال در نظم عمومی و خشونت علیه یک افسر پلیس بازداشت شده است.

مقامات سوئدی ادعا می‌کنند که این گونه اقدامات طبق قوانین آزادی بیان سوئد مجاز است.

این درحالی است که روز دوشنبه تعداد زیادی از افراد معترض به هتک حرمت در مقابل کاخ سلطنتی سوئد حضور یافتند و با استفاده از بلندگو به این اقدام اعتراض کردند.

کشورهای سوئد و دانمارک طی هفته‌های اخیر به بهانه «آزادی بیان» مورد ادعای خود چندین بار مجوز هتک حرمت قرآن کریم توسط افراد تندرو را صادر کردند.

«سلون مومیکا» در حرکتی موهن و اسلام ستیزانه، اقدام به پاره کردن کتاب آسمانی و پرچم عراق در مقابل سفارت عراق در استکهلم کرد.

همچنین اعضای گروه ملی‌گرای اسلام‌هراس و راست افراطی «دانسک پاتریوتر» (وطن‌پرست دانمارکی) در اقدامی شنیع یک نسخه از قرآن کریم را در مقابل سفارت عراق در کپنهاگ دانمارک سوزاندند.

وزارت اطلاعات ایران سوم مرداد ماه با انتشار اطلاعیه‌ای مستندات جدیدی از وابستگی فرد هتاک به قرآن کریم در سوئد را منتشر کرد و نوشت: پروژه‌ مومیکا ماموریت ابلاغی صهیونیزم با هدف انحراف افکار عمومی مسلمانان از آن جنایت وحشیانه بوده است.

نهاد اطلاعاتی ایران اعلام کرده است: دستگاه جاسوسی رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۹ میلادی او را رسماً به خدمت می‌گیرد و رابطی اطلاعاتی برایش تعیین می‌کند. ماموریت جاسوسی از مقرها و رهبران گروه‌های مقاومت عراق به‌ ویژه در استان نینوا از جمله ماموریت‌های محوله به وی بوده است.

وزارت اطلاعات ایران می‌گوید: مومیکا پس از خدمات فراوانش به دستگاه جاسوسی صهیونیست‌ها، درخواست انتقال به یک کشور اروپایی را ارائه می‌دهد. عوامل رژیم اشغالگر نیز با این ارزیابی که «مومیکا در قبال امکان اقامت در اروپا، به هر ماموریتی تن می‌دهد» ، اقامت و سپس تابعیت پادشاهی سوئد یعنی حیاط خلوت سرویس جاسوسی رژیم غاصب صهیونیستی را به این عنصر پلید خیانت‌پیشه اعطاء می‌کنند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید