هشدار انگلیس نسبت به احیای هسته داعش در عراق و سوریه

کدخبر: ۵۹۴۱۲۲
اقتصادنیوز: معاون نمایندگی انگلیس در سازمان ملل نسبت به احیای هسته داعش در سوریه و عراق و گسترش آن در آفریقا هشدار داد.
هشدار انگلیس نسبت به احیای هسته داعش در عراق و سوریه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «جیمز کاریوکی» معاون نمایندگی انگلیس در نشست روز جمعه به وقت محلی شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره تهدیدات علیه صلح و امنیت بین المللی ناشی از اقدامات تروریستی گفت: ما از نمایندگی سازمان ملل و عراق در پیگیری پاسخگو ساختن عاملان داعش حمایت می کنیم و مشتاقانه منتظر تمدید مأموریت نمایندگی سازمان ملل در عراق در ماه آینده برای ادامه این کار مهم هستیم.

مارک میلی: واشنگتن هرگز خاورمیانه را رها نمی‌کند

این دیپلمات انگلیسی بدون اشاره به نقش غرب در تشکیل گروه‌های افراطی و تروریستی افزود: احیای هسته داعش در سوریه و عراق همچنان یک خطر واقعی است. اردوگاه های آوارگان داخلی، زمینه مناسبی را برای افراط گرایی فراهم می کند که داعش می تواند در آن عضوگیری و فعالیت کند. در اردوگاه الهول، انگلیس بر بهبود وضعیت از طریق کمک های بشردوستانه، از طریق پاسخ به خشونت مبتنی بر جنسیت و ارائه حمایت از کودکان تمرکز کرده است.

معاون سفیر انگلیس در سازمان ملل اضافه کرد: گروه داعش شاخه خراسان همچنان نشان می دهد که توانایی انجام حملات گسترده به اهداف غیرنظامی و بین المللی در داخل افغانستان و تشویق حملات در خارج از کشور را دارد.

این مقام انگلیسی ادامه داد: در آفریقا، داعش به سرعت در حال گسترش است و ما از جامعه بین المللی می خواهیم که تلاش های خود را افزایش دهد.

معاون نمایندگی انگلیس در سازمان ملل گفت: ما باید به دلایل ریشه‌ای که منجر به درگیری در منطقه می‌شود و امکان گسترش گروه های افراطی خشونت‌آمیز را می‌دهد، بپردازیم.

وی تصریح کرد: سازمان ملل نقشی کلیدی در مبارزه با تروریسم دارد و انگلیس از تصویب هشتمین استراتژی جهانی مبارزه با تروریسم استقبال کرد. هماهنگی بین المللی، با نقش معنادار برای جامعه مدنی، برای مبارزه با تروریسم ضروری است.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید