آمریکا و لهستان توافق نظامی کردند+ جزئیات مهم

کدخبر: ۵۹۸۰۸۴
وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد، فروش نظامی خارجی به ارزش ۳۸۹ میلیون دلار به لهستان را که شامل تجهیزات پشتیبانی برای جنگنده‌های اف-۱۶ می‌شود، تایید کرده است.
آمریکا و لهستان توافق نظامی کردند+ جزئیات مهم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: این فروش پیشنهادی با افزایش قابلیت اطمینان ناوگان جنگنده‌های اف-۱۶، توانایی لهستان را برای مقابله با تهدیدات کنونی و آتی ارتقا خواهد داد. لهستان سال‌هاست که برای ناوگان جنگنده‌های اف-۱۶ خود، تجهیزات پشتیبانی خریداری کرده است و در تامین این سرویس‌ها برای نیروهای مسلح خود مشکلی نخواهد داشت.

در ادامه این بیانیه آمده است: این فروش پیشنهادی با ارتقای امنیت یکی از متحدان ناتو که نیرویی برای ثبات سیاسی و پیشرفت اقتصادی در اروپا محسوب می‌شود، از اهداف سیاست خارجی و امنیت ملی آمریکا حمایت خواهد کرد.

وزارت امور خارجه آمریکا تاکید کرد، این فروش تعادل نظامی موجود در این منطقه را برهم نخواهد زد.

در این بیانیه آمده است، کمپانی لاکهید مارتین به عنوان مقاطعه‌کار اصلی بدون هیچ گونه توافق‌نامه‌ای، این اقدام را انجام خواهد داد. اجرای این فروش به نمایندگان دولتی یا مقاطعه‌کارهای بیشتر نیاز نخواهد داشت و بر آمادگی دفاعی آمریکا تاثیر منفی نخواهد گذاشت.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سرمایه؛

      اقتصادنیوز: در اولین روز معاملاتی هفته شاخص‌های بازار سهام ریزش سنگینی را ثبت کردند. هراس از درگیری نظامی میان ایران و…

    کارگزاری مفید