دعوت عربستان از تهران برای نمایشگاه گردشگری 2025

کدخبر: ۵۹۸۱۰۲
عربستان سعودی از ایران برای حضور در نمایشگاه بین المللی گردشگری ٢٠٢٥ که در شهر جده برگزار خواهد شد، دعوت به عمل آورد.
دعوت عربستان از تهران برای نمایشگاه گردشگری 2025

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، «راکان الطوق»، دستیار ویژه وزیر فرهنگ عربستان سعودی با «علی دارابی» قائم مقام وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جمهوری اسلامی ایران  که در رأس هیأتی برای شرکت در چهل و پنجمین نشست کمیته میراث جهانی یونسکو در ریاض به عربستان سفر کرده است، دیدار و رایزنی کرد.

در این دیدار ‌دو طرف بر اهمیت توسعه روابط فرهنگی و گردشگری میان ایران و عربستان تاکید کردند.

دارابی در این ملاقات با اشاره به پرونده پیشنهادی ایران برای ثبت جهانی میراث ناملموس ضیافت افطاری، از عربستان سعودی برای پیوستن به این پرونده دعوت کرد.

بر اساس اعلام سفارت ایران در عربستان، در این دیدار همچنین الطوق  ضمن تقدیم احترامات کشور عربستان سعودی به ایران و خیر مقدم برای حضور در اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو، از ایران برای حضور در نمایشگاه بین المللی گردشگری ٢٠٢٥، که در جده عربستان برگزار خواهد شد، دعوت به عمل آورد.

بر اساس اعلام رسانه های خبری، در چهل‌وپنجمین کمیته میراث جهانی یونسکو که از ۱۹ شهریور به میزبانی عربستان سعودی آغاز شده است، ۵۰ میراث فرهنگی و طبیعی از بیش از ۴۰ کشور برای ثبت در فهرست جهانی یونسکو نامزد شده‌اند.

از این تعداد، ۲۴ پرونده سهمیه اجلاس سال گذشته است که به دلیل جنگ روسیه و اوکراین به تعویق افتاد و ۲۶ پرونده مربوط به اجلاس سال ۲۰۲۳ است.

ایران تا کنون موفق شده است ۲۶ اثر تاریخی و طبیعی خود را در یونسکو ثبت کند که از این منظر در رتبه نهم جهان قرار دارد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید