ایران تاکید کرد؛ همچنان طرح سلطان عمان روی میز است!

کدخبر: ۵۹۹۹۱۴
اقتصادنیوز: ایران در سازمان ملل تاکید کرد:همچنان طرح سلطان عمان روی میز است!
ایران تاکید کرد؛  همچنان طرح سلطان عمان روی میز است!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس وزیر خارجه در دیدار با دبیرکل سازمان ملل با بیان اینکه تبادل پیام‌ها با آمریکا ادامه دارد و طرح سلطان عمان همچنان روی میز است، گفت: اگر طرف‌های مقابل آماده باشند، ما برای بازگشت به برجام جدی هستیم تا در چارچوب ابتکار عمان همه طرف‌ها به تعهدات خود در برجام برگردند.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران عصر روز شنبه به وقت محلی با آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل در مقر این سازمان در نیویورک دیدار و گفت‌وگو کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار، گوترش را در جریان روندها و پیشرفت‌های خوب حاصله در روابط ایران با همسایگان و برخی کشورهای عربی و اسلامی قرار داد.

وزیر امور خارجه با اشاره به تبادل زندانیان با آمریکا و آزادسازی دارایی‌های مسدود شده ایران در کره جنوبی، گفت: در خصوص برجام همواره با شما مشورت‌های خوبی داریم. تبادل پیام‌ها با آمریکا ادامه دارد و طرح سلطان عمان هم‌ همچنان روی میز است و اگر طرف‌های مقابل آماده باشند، ما برای بازگشت به برجام جدی هستیم تا در چارچوب ابتکار عمان همه طرف‌ها به تعهدات خود در برجام برگردند.

رئبس دستگاه دیپلماسی در خصوص همکاری‌ها با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز اظهار داشت: هر زمان آژانس در چارچوب فنی عمل می‌کند، امور در مسیر درست پیش می‌رود. اما هر وقت دیگران نظرات سیاسی خود را بر مسائل حرفه ای آژانس ترجیح می‌دهند، اوضاع خراب می‌شود.

 امیرعبداللهیان همچنین تصریح کرد که بمب هسته‌ای در دکترین ایران جایی ندارد.

وزیر امور خارجه در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: آیت‌الله رئیسی در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد ابتکاراتی را مطرح کرد. از جمله بخش مهمی از سخنرانی ایشان مربوط به ضرورت حمایت از بنیان خانواده بود و لازم است در چارچوب سازمان ملل در زمینه حفاظت از بنیان خانواده سازوکاری داشته باشیم.

وی در زمینه بحران اوکراین نیز ضمن تشریح مواضع اصولی ایران گفت: ما به تمامیت ارضی کشورها از جمله اوکراین پایبندیم.

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل‌ نیز ضمن ابراز خرسندی از این دیدار و تشکر از به اشتراک گذاشتن نکات گفته شده توسط وزیر امور خارجه گفت: دیدار خوبی با آقای رئیسی داشتم.

وی افزود: از ابتکارات دیپلماتیک شما در حل و فصل مشکلات، رفع موانع و روابط با کشورها تشکر می‌کنم.

پربازدیدترین‌ها
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی