پوتین فرمان جدید درباره اوکراینی‌های صادر کرد

کدخبر: ۶۰۱۷۷۵
اقتصادنیوز: رئیس جمهور روسیه با صدور فرمانی به مقامات این کشور دستور داد شرایط را برای اوکراینی‌هایی که خواهان مهاجرت به روسیه هستند، تسهیل کنند.
پوتین فرمان جدید درباره اوکراینی‌های صادر کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین خاطرنشان کرد: بر اساس فرمان جدید پوتین، شهروندان اوکراین می‌توانند بدون اخذ روادید وارد روسیه شوند و این امر به کسانی که خواهان مهاجرت به روسیه هستند، کمک خواهد کرد.

خبرگزاری تاس گزارش داد، پسکوف افزود: واقعیت این است که تعداد زیادی از شهروندان اوکراینی به کشور ما می‌آیند و بسیاری از آنها می‌خواهند کاملاً در کشور ما جذب شوند و البته فرمان پوتین به اوکراینی‌هایی که می‌خواهند به روسیه نقل مکان کنند، کمک می‌کند.

اظهارات مهم جوزف بورل درباره جنگ اوکراین

به نوشته خبرگزاری تاس، رئیس جمهور روسیه هفته گذشته فرمانی را امضا کرد که رویه‌ای را برای نحوه ورود و خروج شهروندان اوکراینی به روسیه تعیین کرده است.

بر اساس این فرمان، شهروندان اوکراینی که دارای شناسنامه یا پاسپورت اوکراینی، گذرنامه دیپلماتیک، کارت شناسایی ملوانی کشتی یا مهمانداری و خدمه هواپیما باشند، می‌توانند بدون اخذ روادید از مرز روسیه عبور کنند. اوکراینی‌ها همچنین می‌توانند با استفاده از کارت شناسایی اوکراینی وارد روسیه شوند.

در مورد کودکان، آنها باید شناسنامه داشته باشند یا همراه با قیم قانونی خود باشند که اطلاعاتی درباره کودک در گذرنامه آنها ثبت شده باشد.

اوکراینی‌ها با مدارک منقضی شده نیز اجازه ورود به روسیه را خواهند داشت و شهروندان اوکراینی که مدارک شناسایی معتبری به همراه ندارند، به عنوان یک استثنا می‌توانند با ارائه مدرکی که هویت آنها را به عنوان یک شهروند خارجی در روسیه ثابت می‌کند، این کشور را از طریق مرز زمینی به مقصد کشورهای همسایه ترک کنند و همچنین خروج از روسیه با مدارک منقضی شده نیز برای اوکراینی‌ها مجاز است.

توافقنامه لغو روادید میان روسیه و اوکراین از سال ۱۹۷۷ اجرایی شد که بر اساس آن شهروندان این ۲ کشور می‌توانستند بدون اخذ روادید از مرز میان ۲ کشور عبور کنند اما اوکراین از ابتدای ژانویه ۲۰۲۳ این توافق را لغو کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید