اعتراف تلخ مکرون درباره فرانسه!

کدخبر: ۶۰۱۷۹۳
اقتصادنیوز: رئیس جمهور فرانسه گفت: در سراسر فرانسه با مشکلات امنیتی مواجهیم و نیازمند داریم نظم و امنیت مجدد در این کشور برقرار شود.
اعتراف تلخ مکرون درباره فرانسه!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، دولت فرانسه در یک چرخش ۱۸۰ درجه‌ای از زمانی که دولت‌های مستقر در طول ۲۰ سال گذشته ده‌ها یگان نظامی را در سراسر این کشور منحل کردند، اکنون به دنبال ایجاد و استقرار یگان‌های نظامی و انتظامی جدید در سراسر فرانسه است چرا که از نظر مکرون، فرانسه به دلیل حضور ناکافی نیروهای نظامی و انتظامی در کل کشور با مشکلات امنیتی مواجه است و نیاز به برقراری نظم و امنیت به خصوص در مناطق حاشیه‌ای دارد.

مکرون با اشاره به تخصیص یک بودجه ۱۵ میلیارد یورویی در وزارت کشور فرانسه برای قانون جهت‌گیری و برنامه‌ریزی مجدد رویکردهای امنیتی این کشور با هدف تسهیل زندگی برای ساکنان مناطق روستایی و حاشیه شهری، اظهار کرد: بخشی از این بودجه ۱۵ میلیارد یورویی برای ایجاد و تجهیز مجدد یگان‌های نیروهای امنیتی استفاده خواهد شد و بر اساس این قانون، ما به ۳ هزار و ۵۰۰ نیروی امنیتی نیاز داریم که ۲ هزار و ۱۰۰ نفر آنها برای تشکیل یگان‌های جدید استفاده خواهند شد.

رئیس جمهور فرانسه تاکید کرد: ساکنان مناطق روستایی یا حاشیه شهری در فرانسه گاهی اوقات احساس رهاشدگی دارند و این راهی است برای ایستادن در کنار هموطنان‌مان که خواهان حق زندگی مسالمت‌آمیز هستند و این اقدام، هیچ رنگ و بوی سیاسی ندارد.

وی با یادآوری این موضوع که در زمان ناآرامی‌های ماه‌های گذشته در فرانسه ۳۰۰ افسر پلیس به عنوان نیروی کمکی به شهر مارسی فرستاده شدند، گفت: مارسی یک نمونه است، وقتی که در یک شهر با کمبود نیروهای امنیتی مواجه هستیم، چگونه می‌توانیم امنیت را در محله‌هایی که با خشونت مرتبط با قاچاق مواد مخدر درگیر هستند، تضمین کنیم؟

مکرون در ادامه سخنان خود گفت: مناطق روستایی در فرانسه احساس می‌کنند که فراموش شده‌اند و کمبود پزشک در بسیاری از مناطق خارج از حوزه‌های شهری احساس می‌شود و بخشی از این بودجه ۱۵ میلیارد یورویی به این موضوع اختصاص داده شده است.

وی اظهار کرد: افزایش ظرفیت آموزش دانشجویان پزشکی یکی از راهکارهای مورد توجه است اما آموزش آنها حدود ۱۰ سال به طور خواهد انجامید، بنابراین باید بر راهکارهای دیگری نظیر در نظر گرفتن امتیازات ویژه و مطلوب برای جذب پزشکان جوان به مناطق روستایی تمرکز کنیم.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید