واکنش آلمان به حمله اسرائیل به بیمارستان غزه

کدخبر: ۶۰۴۵۸۲
اقتصادنیوز: وزارت خارجه آلمان در واکنش به حمله به بیمارستان المعمدانی در نوار غزه گفت که برلین از گزارش‌ها درباره مرگ صدها نفر شوکه شده است
واکنش آلمان به حمله اسرائیل به بیمارستان غزه

وزارت خارجه آلمان بامداد چهارشنبه در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: اماکن غیرنظامی خصوصا بیمارستانی کاملا عملیاتی با بیماران و پرسنل پزشکی، نباید تحت هیچ شرایطی و توسط هیچ کسی مورد حمله قرار گیرد. شهروندان باید در درگیری‌ها حفاظت شوند.

وزارت بهداشت فلسطین سه شنبه شب به وقت محلی از بمباران بیمارستان «المعمدانی» در غزه و شهادت حدود ۵۰۰ نفر خبر داد. این وزارت‌خانه پیش از این هشدار داده بود که بیمارستان‌های غزه به سبب قطعی برق و اتمام سوخت عملا در آستانه تعطیلی و فروپاشی قرار دارند.

در پی بمباران بیمارستان المعمدانی غزه، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین سه روز عزای عمومی اعلام و دیدار برنامه ریزی شده خود با جو بایدن رئیس جمهور آمریکا را در پی بمباران این بیمارستان لغو کرد.وزیر خارجه اردن نیز اعلام کرد: نشست چهار جانبه که قرار بود روز چهارشنبه در این کشور تشکیل شود، برگزار نخواهد شد.

جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده در یازدهمین روز از جنگ میان نیروهای مقاومت فلسطین و رژیم اسرائیل برای حمایت از این رژیم، عازم سرزمین های اشغالی فلسطین شد اما در پی بمباران بیمارستان المعمدانی در غزه و لغو دیدار چهار جانبه در امان از سوی محمود عباس رئیس تشکیلات خودگران فلسطین، سفرش به اردن لغو شد

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی